Mini torebki – moda sprzed lat, a wciąż na czasie

Fashion

Od niepamiętnych czasów uważa się, że małe torebki damskie to symbol bogactwa i majętności. Ponadto współcześnie, za sprawą trendu na minimalizm i w nawiązaniu do słynnych słów Mies Van der Rohe – less is more, czyli mniej znaczy więcej, dochodzi do spektakularnej eksplozji ich popularności. Przyjrzyjmy się temu bliżej! Świat pędzi do przodu, nie zważając na przeszłość, i wydawać by się mogło, że my również powinniśmy. Jednak moda od zawsze zatacza krąg i sięga po trendy sprzed lat, czego świetnym przykładem jest mikro torebka

14 października 2021

26
Mini torebki – moda sprzed lat, a wciąż na czasie

Dawno, dawno temu…

Jeszcze kilkaset lat temu pojawienie się na przyjęciu z torebką do ręki budziło nie lada zdziwienie, stąd pierwsze małe torebki damskie nazwano ridicules, czyli śmiesznotki. Torebkę w pierwszej połowie XIX w. zdobiono za pomocą haftu i pełniła głównie funkcję dekoracyjną. Dopiero w drugiej połowie XIX w. stała się nieodłącznym elementem kobiety aktywnej. Wraz z tym nowym nastawieniem, na rynku modowym zaczęły pojawiać się pierwsze modele torebek o większych gabarytach. A wszystko za sprawą dwóch marek – Louis Vuitton oraz Maison Hermés, które za cel obrały sobie podbicie serc fashionistek torebkami w rozmiarze XL.   

Więcej o historii damskiej torebki poczytasz tutaj

 

Mini wraca na wybiegi?

Wydawać by się mogło, że współcześnie ponowne pojawienie się mini torebki nie powinno już wzbudzać sensacji – nic bardziej mylnego! Mikro torebki powróciły do łask w 2017 r. za sprawą projektanta – Simona Porte – stojącego za marką Jacquemus, który zaprezentował je w swojej jesiennej kolekcji. Wywarły one ogromne wrażenie na publiczności, a co się z tym wiąże – obiegły całą internetową światoprzestrzeń. Na ich zakup zdecydowały się największe światowe gwiazdy, takie jak Kendall Jenner i Rihanna. Trend ten dostrzegła także nasza marka i wprowadziła na rynek pierwszą w historii linię mini torebek damskich ze skóry – Fussy. Obecnie torebki Fussy znajdziecie w trzech wersjach kolorystycznych: wiśniowej czerwieni, czerni oraz beżu. Tak więc – do wyboru, do koloru!

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

 

Co dalej, czyli apogeum popularności mini torebki

Rok później Simona Porte powraca ze zdwojoną siłą i podczas pokazu F/W 2018 prezentuje  światu torebkę – Le Mini Chiquito, której pojawienie się uznano za początek rewolucji w świecie mikro torebek. Nazwa torebki w języku hiszpańskim oznacza malutki, co stanowi jednoznaczne nawiązanie do jej mikroskopijnej wielkości. Torebka ta za sprawą swoich niewielkich gabarytów, których wielkość porównać można do akcesoriów dla lalek Barbie, staje się internetowym memem. Jednak ta humorystyczna aura nie trwa zbyt długo i  Le Mini Chiquito bardzo szybko znajduje grono zwolenniczek wśród gwiazd należących do światowej elity.

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez Lizzo (@lizzobeeating)

 

Na fali popularności

Największe domy mody jak Prada, Chloe, Chanel czy Louis Vuitton, zainspirowane poczynaniami Simona Porte również podłapały nowy trend na mikro – prezentując światu mini odpowiedniki kultowych modeli torebek. Biorąc na tapet najnowszą kolekcję włoskiego domu mody Prada, a w szczególności jego kobiece akcesoria z kategorii mini, od razu w oko wpada nam nietuzinkowa torebka mini tote. Zdobienie w postaci charakterystycznego dla marki loga w kształcie trójkąta sprawia, że torebka pozwoli swoim właścicielkom zachować elegancję i jednocześnie wyróżnić się z tłumu.

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez Prada (@prada)

 

Dlaczego kochamy małe torebki?

Choć moda nieustannie się zmienia, to klasyczne torebki mini stanowią must-have wszystkich kobiet! Sięgamy po nie przy każdej, wymagającej celebracji okazji – wesela, chrzty, komunie, jak również podczas wyjścia na miasto. Małe torebki damskie są gwarancją wygody, praktyczności, jak i elegancji. Nadają one uroku całej stylizacji, powodując, że staje się ona lekka.

 

Słodki minimalizm

Mini torebki damskie idealnie wpisują się w nurt postulatów minimalizmu, stąd nic dziwnego, że w zaskakująco szybkim tempie zyskały duże grono zwolenniczek. Noszenie mini torebki niesie ze sobą uczucie wyzwolenia i wolności, a jednocześnie zmusza nas do przeprowadzenia selekcji rzeczy, które warto w niej umieścić. Decydując się na torebkę mini warto postawić na długoletnią klasykę z funkcjonalnym wnętrzem, taką jaką oferują nam  modele Fussy handbag black oraz Fussy handbag mini black. Torebki damskie ze skóry włoskiej stanowią gwarancję trwałości, czyli kwintesencję minimalizmu. Zwracanie uwagi na materiały, z jakich powstały torebki oraz ich jakość wykończenia sprawia, że wyrażenie – mniej znaczy więcej – staje się rzeczywistą prawdą.

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

 

Klasyczna mikro torebka to dodatek, który na stałe powinien zagościć w naszej szafie, jako atrybut elegancji każdej kobiety. Dobrze zaprojektowana torebka damska to taka, która spełnia swoją pierwotną funkcję – dekoracyjną, jednocześnie zapewniając jej posiadaczce wygodę i funkcjonalność. Gwarantujemy, że małe torebki damskie ADAM BARON z Fussy Collection, które wykonane zostały z miękkich bydlęcych skór, są w stanie ci to zaoferować.