Nie tylko na chwilę

Fashion

Są takie elementy mody męskiej które nie ulegają przedawnieniu. Opierają się przypływom i odpływom nowych trendów, są wyznacznikami stylu w zalewie masowej nijakości przemijającej wraz z zakończonymi promocjami w handlowych molochach. Dla świadomych mężczyzn, klasyka stylu pozostaje stałym elementem codziennej galanterii. W szafie takiego mężczyzny muszą się znaleźć klasyczny garnitur i skórzana aktówka.

29 października 2018

Autor: Adam Baron

34
Nie tylko na chwilę

Garnitur - klasyka szyta na miarę

Klasyczne garnitury czekają w szafie często długie miesiące, aż przyjdzie specjalna okazja. Na co dzień zastępowane są przez smart casual. Jednak to nie musi być regułą! Elegancko można wyglądać nie tylko podczas biznesowych spotkań, czy wyjazdów służbowych. Jeśli czujesz się dobrze nosząc garnitur, nie ograniczaj się wyłącznie do narzucanych ci przez społeczeństwo zachowań. Klasyczny, dobrze skrojony garnitur doda ci szyku i klasy, niezależnie od sytuacji. Wysokiej jakości garnitur można rozpoznać po materiale. Dobra tkanina to gwarancja wytrzymałości na lata. Wśród współczesnych garniturów popularne są mieszanki wełny z poliestrem. Zwracaj uwagę na proporcje obu materiałów. Poliester jest tańszy, ale nie jest szlachetnym materiałem dlatego w przypadku garnituru powinien stanowić dodatek do wysokogatunkowej wełny w raczej symbolicznych ilościach.

 

Moda to nie dobre wino

Kolorowe zdobienia, kilka butonierek, czy inne ekstrawaganckie modyfikacje pozbawiają garnituru uniwersalności. Moda zmienia się z każdym sezonem, a to co było popularne w danym roku, w następnym może być postrzegane jako mało gustowne. Jak niezwykle popularne w latach 80 garnitury oversized, które współcześnie wyglądają co najwyżej groteskowo. To co uchodziło wtedy za szczyt mody męskiej, dziś wzbudza co najwyżej nostalgiczne wspomnienia i delikatny uśmiech. Klasyka sprawdzi się w każdej okoliczności oraz pozostanie z tobą na lata, o ile jest wykonana z dobrego jakościowo materiału. Chcesz mimo to podkreślić swój charakter? Wyraź go za pomocą niestandardowo zawiązanego krawata, bądź wzorzystej poszetki, które dobierzesz w zależności od okoliczności.

 

Aktówka - styl i praktyczność

Aktówka męska skórzana, jeden z obowiązkowych elementów biznesowego imidżu, od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych akcesoriów - nie tylko męskich, ponieważ równie chętnie sięgają po nie kobiety. To zasługa prostego, aczkolwiek gustownego, eleganckiego kroju. Współcześnie często jest modyfikowana, zmieniana, tracąc po drodze swój autentyzm. Oryginalne aktówki wykonane ze sztywnej skóry, miały przede wszystkim spełniać swoją rolę jaką było przenoszenie dokumentów. Z czasem ta prosta męska torba skórzana stała się ekwiwalentem eleganckiego stylu. Trwałość którą gwarantowała dobrze wyprawiona wysokogatunkowa skóra naturalna sprawiała, że aktówki przechodziły z pokolenia na pokolenie, nie tracąc po drodze swojego sznytu, który pod pozorem skromnego kroju krył bogate wnętrze.

Garnitur i aktówka są nierozerwalnie ze sobą związane. Nie tylko ze względu na popularność wśród biznesmenów. Pomimo upływu lat, zmieniających się trendów modowych, klasyka od zawsze była en vogue. Zajmuje szczególne miejsce w garderobie osób, które ponad wszystko cenią sobie elegancję i estetyczną gustowność bez zbędnego przepychu.

 

Wejdź do świata męskiej elegancji i wybierz idealnie dopasowany do Ciebie garnitur męski NewMen oraz skórzaną torbę męską ADAM BARON.