Czy warto wydać więcej na dobrej jakości torbę (a jeśli tak, to dlaczego)?

Lifestyle

To fundamentalne pytanie zadaje sobie wiele osób, które nie są zadowolone z dotychczas używanych wyrobów masowej produkcji, ale jednocześnie obawiają się, czy przeskok jakościowy (i – nie ukrywajmy – finansowy) będzie na tyle zauważalny, że nie będą żałować decyzji o kupnie produktu z półki premium. Wbrew pozorom odpowiedź nie jest tak oczywista, ponieważ zależy od wielu czynników, w tym ceny produktu, jego rzeczywistych parametrów jakościowych i przede wszystkim naszych preferencji i oczekiwań względem torby. Jeśli jednak planujemy kupić ręcznie tworzony wyrób z dobrej jakości skóry, który ma nam służyć przez lata, a być może nawet dekady, to gra jest warta świeczki. Sprawdźmy dlaczego.

8 grudnia 2021

11
Czy warto wydać więcej na dobrej jakości torbę (a jeśli tak, to dlaczego)?

Czy droższy znaczy lepszy?

Trudno nie odnieść wrażenia, że kiedyś ta zasada miała większe uzasadnienie. Dziś ceny wielu produktów są windowane do tak niewyobrażalnych kwot, że trudno zorientować się w tym, czy są one w jakikolwiek sposób uzasadnione. Czy jakiś produkt droższy od podobnego mu 20 razy rzeczywiście wart jest swojej ceny? Przy ogromnych rozbieżnościach może, a nawet powinna włączyć nam się lampka ostrzegawcza.

 

Co jednak w przypadku, gdy cena jest wyższa maksymalnie kilkukrotnie? Tu już istnieje większa szansa, że nie płacimy za mityczną „markę” czy „otoczkę marketingową”, ale za rzeczywiste cechy produktu. Wiele osób przy tym uważa, że akcesoria premium są wysokomarżowe i że ich producenci zarabiają krocie na pojedynczych egzemplarzach. Najczęściej mija się to z prawdą, a jest wręcz odwrotnie – to tanie, masowe wyroby mają największą „przebitkę”, bo wytwórcy oszczędzają na materiałach.

 

Czas jednak odpowiedzieć na zadane wyżej pytanie – czy droższy znaczy lepszy? Do pewnej kwoty – tak. Na przykład torby ADAMA BARON tworzone są z wysokiej klasy włoskich skór bydlęcych, zatem sam surowiec jest już kosztowny, co ma przełożenie na ostateczną cenę produktu. Znaczenie ma też fakt, że każdy egzemplarz wytwarzany jest ręcznie, w prawdziwej manufakturze kaletniczej. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy, masową produkcję i niedoróbki – każda sztuka jest dziełem konkretnego kaletnika z doświadczeniem, który nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek odstępstwa od normy, która w naszej firmie ustawiona jest bardzo wysoko – więcej przeczytasz o tym tutaj. Ręczne wykonanie to też możliwość zaproponowania ciekawego wzornictwa. To wszystko sprawia, że nasze wyroby nie tylko prezentują się doskonale, ale też służą przez lata, pomagając w tym czasie wyrazić siebie, swój charakter i podkreślić autentyczność wizerunku. Czy to jest koszt, który warto ponieść? Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Kiedy warto zapłacić więcej za torbę skórzaną?

Jeśli już zastanawiamy się nad tym, czy przeskoczyć o co najmniej jedną półkę jakościową wyżej, to znaczy, że odczuwamy potrzebę nabycia czegoś unikatowego, trwałego, z „duszą”, co będzie pasowało do nas idealnie – nie tylko na przyszły sezon, ale na lata.

 

I to jest właśnie pierwsza przesłanka do tego, że warto wydać trochę więcej na solidną torbę – wewnętrzne przekonanie, że potrzebujemy czegoś trwałego, co nie poddaje się trendom, a będzie naszym towarzyszem wielu wyzwań zawodowych i prywatnych. A z czasem, zamiast rozsypać się w proch, co najwyżej pokryje się szlachetną patyną. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy o ten produkt odpowiednio dbali (w przypadku skóry chociażby ją impregnowali zgodnie z zaleceniami producenta).

 

Przeczytaj jak pielęgnować skórzaną torbę

 

Bywa też w naszym życiu tak, że zaczyna nam się wieść lepiej pod względem zawodowym – lepiej zarabiamy, stać nas na więcej i czujemy, że potrzebujemy jakiegoś elementu wizerunku z klasą, który podkreśli nasz status, doświadczenie i wyróżni z tłumu. Jednocześnie nie chcemy inwestować w krzykliwe, czasem wręcz kiczowate detale, jak przepłacone zegarki czy biżuterię, a bardziej wolimy skupić się na subtelnym symbolu, który jednak nie zostanie niezauważony przez wprawne oko. Trudno wyobrazić sobie tutaj coś lepszego niż wykonana z najwyższej jakości skóry torba codzienna, aktówka albo plecak.

 

Kupowanie przedmiotów wysokiej jakości wiąże się jednak z pokusą użytkowania ich tylko na specjalne okazje, chociażby w obawie o ich zbyt szybkie zużycie. I o ile w przypadku niektórych produktów może to być uzasadnione, o tyle przy torbach ADAMA BARON nie ma to absolutnie sensu. Nasze wyroby dlatego tworzone są z najlepszych materiałów i przez najlepszych rzemieślników, abyś mógł ich używać na co dzień i być wiedział, że ich parametry i wygląd nie zmienią się po roku. Dlatego, jeśli korzystasz z torby skórzanej regularnie, nie wahaj się zainwestować w coś droższego, niż propozycje marek masowych, dostępne dla każdego.

Męskie torby skórzane – klasyka, która trwa i trwać będzie

Jednym z najbardziej reprezentatywnych przykładów produktów klasy premium, które są warte swojej ceny, są męskie torby skórzane od ADAMA BARONA. Nie kosztują kilku miesięcznych pensji, ale ich cena jest adekwatna do jakości i trwałości. Zgrupowane są w kilku kolekcjach (a każdy model dostępny jest w kilku kolorach), co pozwala dopasować konkretny produkt do własnego wizerunku, osobowości i potrzeb – tak, by całość była maksymalnie autentyczna i po prostu elegancko się prezentowała. Jednocześnie nie są to produkty świecące tanim blichtrem, ale prawdziwa ponadczasowa klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody, ale jednocześnie zawsze pozwoli się wyróżnić z tłumu dodatków produkowanych taśmowo.