Jak podkreślić silny męski charakter za pomocą drobiazgów?

Lifestyle

Domeną silnych i wpływowych mężczyzn jest autentyczność i bycie wiernym swoim zasadom. Aby podążać własną drogą, należy zawsze mieć przed oczami cel, ale też z uwagą rozglądać się po drodze, ponieważ niektóre z napotkanych sytuacji mogą stwarzać nowe możliwości. Żeby móc pozwolić sobie na uważność na co dzień, nie należy zaprzątać sobie głowy drobiazgami – trzeba mieć je opanowane, tak aby nie było już konieczności myślenia o nich na co dzień.

17 sierpnia 2020

13
Jak podkreślić silny męski charakter za pomocą drobiazgów?

Jednym z takich drobiazgów w życiu mężczyzny z charakterem jest styl ubierania się. Mężczyźni najchętniej nie poświęcaliby kwestii wyglądu swojego czasu, ma on jednak paradoksalnie ogromne znaczenie, ponieważ: kształtuje nasz wizerunek, ma wpływ na to, jak postrzegają nas inni i – jeśli jest odpowiednio skomponowany – pomaga osiągać nam założone cele.

 

Mamy jednak dla Panów dobrą wiadomość. Swój pożądany wizerunek i look można przemyśleć w dwie godziny, a następnie zrobić odpowiednie zakupy i zaplanować sobie w głowie gotowe zestawy ubrań, w których zawsze będzie się wyglądało świetnie. Ważne, by przy tym postawić na najwyższą jakość (nasze ubrania i akcesoria muszą być niezawodne) oraz na wyroby wyprodukowane przez firmy i marki działające zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju (bycie silnym i wpływowym mężczyzną zobowiązuje do dawania przykładu innym).

 

Klasyka nie musi być nudna

 

Niedawno pisaliśmy o  minimalistycznej garderobie mężczyzny z charakterem, teraz podpowiemy, jak sprawić by elegancja i klasyka nie była nudne, a podkreślały charakter mężczyzny. Klasyka w modzie sama w sobie jest ponadczasowa, jednak przez wielu panów postrzegana jest jako nudna. Kojarzy się z jednolitymi krojami i kolorami w odcieniach szarości, czerni, błękitu, bieli. Od czego jednak są detale, takie jak: oryginalne przeszycia w garniturach, różnorodne wzory i fasony marynarek (np. marynarki w wyrazistą kratę), wzorzyste podszewki, nakładane kieszenie, różnego rodzaju kołnierzyki u koszuli (włoski, kent, łamany, button-down), kołnierzyki kolorowe od spodu, wiele rodzajów i faktur krawatów (jedwabne, dzianinowe, wełniane) w różnych wzorach i bogatej kolorystyce, spinki do koszuli w wielu oryginalnych kształtach, wysadzane szlachetnymi kamieniami. Możemy wybierać spośród bogatej oferty pasków do spodni oraz szelek. Męski garnitur to nie uniform, a jego noszenie pozostawia wiele swobody w kształtowaniu unikalnego, indywidualnego stylu. Musimy pamiętać jednak o jednym – trzeba poznać zasady, żeby móc je łamać! 

 

Jak podkreślić swój charakter za pomocą męskich akcesoriów?

 

Mężczyźni, którzy dobrze czują się w klasycznych barwach i fasonach, nie potrzebujący wyróżniać się z tłumu, tacy którzy świadomie chcą być częścią większej całości i wszelkie kolorowe lub wyróżniające dodatki są im zbędne, powinni postawić tylko na to, co najważniejsze. Zaliczyć można do nich przedmioty codziennego użytku, podkreślające charakter i status społeczny takie jak: dopasowane oprawki okularów, zegarek renomowanej firmy lub w formie zabytkowej rodzinnej pamiątki, wieczne pióro oraz skórzana teczka na dokumenty oraz laptopa.

 

Jako marka oferująca luksusową galanterię skórzaną, mamy w ofercie wiele modeli biznesowych teczek, wykonanych z najwyższą starannością i troską o detale, z najlepszych włoskich skór bydlęcych, w polskiej manufakturze. Każdy z naszych wyrobów posiada swój własny unikalny charakter, każda kolekcja przeznaczona jest dla tych, którzy wiedzą, czego oczekują od życia. Mężczyznom stawiającym na absolutną klasykę polecamy jednak szczególnie modele teczek Verity Executive.

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

 

Panowie, którzy lubią bawić się modą i przełamywać konwencje, mogą to robić na wiele sposobów: dobierając barwne poszetki i krawaty, aby przełamać kolor garnituru, decydując się na odważne kolorowe skarpetki komponujące się z resztą looku czy wybierając oryginalne paski, szelki, kamizelki czy marynarki z podszewkami w wyraziste wzory. Takimi detalami pokazują poczucie humoru i dystans do siebie oraz manifestują swoją odwagę w przełamywaniu schematów i myśleniu „out of the box”.

Pamiętajmy przy tym, że w sytuacjach biznesowych i wymagających szczególnej elegancji, baza powinna być absolutnie klasyczna, czyli: kolorowe akcesoria zestawiamy z: klasycznym garniturem w jednolitym kolorze oraz luksusową biznesową teczką wykonaną koniecznie z naturalnej, pachnącej skóry – bo tylko taka podkreśli nasz prestiż. Może to być Nonconformist UnoDue lub Tre (w zależności od liczby komór).

 

Postaw na zapach

 

Niezwykle istotny jest zapach, jaki wokół siebie roztaczamy. Na wybór odpowiednich perfum, dezodorantu i wody kolońskiej warto poświęcić trochę czasu. Rozpoznawalny zapach może być również naszą wizytówką, tak jak i styl ubierania się, fryzura i zadbany zarost.

 

Zdjęcie główne: THOR GARLAN