Jak z klasą nosić maseczkę ochronną?

Lifestyle

Maseczki ochronne będą nam towarzyszyć jeszcze przez długie miesiące, dlatego warto zaakceptować je jako element garderoby. Jak dobrze wyglądać w maseczce? Jak dobrać ją do typu urody? Jak powinien wyglądać makijaż pod maseczkę?

1 grudnia 2020

14
Jak z klasą nosić maseczkę ochronną?

Ładny wygląd ma duży wpływ na nasze samopoczucie, a o samopoczucie powinnyśmy regularnie dbać, zwłaszcza w trudnych czasach pandemii. Dlatego warto poświęcić chwilę na poznanie sposobów na zaprzyjaźnienie się z maseczką ochronną i nietraktowanie jej jako zła koniecznego w kontekście wyglądu i wygody. Tym bardziej, że właśnie podjęto kolejną decyzję w sprawie ich noszenia i teoretycznie od końca listopada powinniśmy je mieć na twarzy również w biurze, w każdym pomieszczeniu w którym przebywa więcej niż jedna osoba. To oczywiście dla wielu z nas brzmi jak absurd, jednak pamiętajmy, że są grupy zawodowe, które noszą maseczki przez wiele godzin dziennie, bezustannie od początku epidemii.


Tymczasem maseczki są konieczne, by chronić siebie oraz innych, a noszenie ich jest naszym moralnym obowiązkiem. Uwierzmy w to, że w maseczce naprawdę można wyglądać i czuć się świetnie! Wszystko jest kwestią odpowiedniego nastawienia, dobrze wykonanego makijażu pod maseczkę ochronną, dopasowanej do typu urody oraz stylu ubierania się samej maseczki oraz zestawienia z nią innych dodatków. W biznesowym looku jak zwykle obowiązuje elegancja i wysokiej jakości tkaniny i materiały: jedwabne maseczki i apaszki, paski, torebki i torby na laptopa ze skóry naturalnej, kaszmirowe szale.

 

DSCF1749

Maseczka a makijaż

Szminki i błyszczyki nie są must have tego sezonu. Pomalowane usta mogą łatwo odcisnąć swoje piętno na maseczce, a ta pod wpływem wilgoci przeniesie rozmazaną szminkę na inne rejony naszej twarzy. Jeśli maseczkę nosimy tylko na zewnątrz, możemy jednak postawić na makijaż ust, jaki mają robić w zwyczaju Francuzki – czyli roztarta delikatnie na ustach szminka, dodająca koloru, bez mocnych akcentów, bez stosowania konturówki. Pamiętajmy o właściwym nawilżeniu i pielęgnacji ust – miejmy zawsze pod ręką pomadkę ochronną. Żeby zrekompensować sobie brak szminki, podkreślmy za to oczy za pomocą kredki, cieni oraz obowiązkowo tuszu do rzęs. Jeśli chodzi o cienie, warto postawić na neutralne kolory. Jeśli pod wpływem wilgoci, która chcąc nie chcąc dokucza nam podczas noszenia maseczki, rozmaże się nam beżowy czy szary cień, będzie to zdecydowanie mniej widoczne i łatwiejsze do poprawienia niż rozmazany burgund. 

 

Przy zakrytej połowie twarzy szczególnie ważne jest, by używać palety kolorystycznej dopasowanej do typu urody, ponieważ to oczy są teraz naszą główną ozdobą. 

Jak dopasować maseczkę ochronną do typu urody?

Jeszcze lepiej, jeśli do typu urody dopasujemy również kolor maseczki. To drobny trick, a jakże istotny dla naszej urody – jeśli nosimy bluzki, sweterki czy żakiety w „twarzowych” kolorach, czyli takich które wydobywają naturalny blask naszej skóry, oczu czy włosów, tym bardziej powinnyśmy zwrócić na to uwagę przy wyborze maseczki. Przecież nosimy ją na twarzy! Jednorazowe maseczki chirurgiczne kolorystycznie pasować będą do kobiet, których typ urody to Zima lub Lato. Jeśli jednak używamy wielorazowych maseczek, warto postawić na delikatną bawełnę lub najlepiej jedwab – z wyborem odpowiedniego koloru nie będziemy mieć kłopotu. Wiosna i jesień powinny postawić na ciepłe odcienie, przy czym w przypadku Wiosny mogą być one bardziej intensywne. Lato i zima najlepiej wyglądają w chłodnych barwach – Lato w bardziej stonowanych, Zima błyszczeć będzie w mocno nasyconych kolorach. 


Oczywiście na biznesowych spotkaniach obowiązuje pewien dress code i nawet Zima nie powinna zakładać na nie maseczki w intensywnym kolorze. Kolor maseczki do eleganckiego outfitu możemy dopasować na takiej zasadzie, na jakiej komponujemy dodatki. Zakładając buty i torebkę w pięknym brązowym lub burgundowym odcieniu Jesień i Wiosna powinny świetnie prezentować się, dopełniając look w postaci maseczki w ciepłych tonacjach jasnego brązu lub beżu, ewentualnie tzw. brudnego różu lub koloru kremowego, natomiast zimne typy urody mogą postawić na neutralne jasne szarości lub uniwersalną czerń. Czarna czy granatowa torebka w przypadku pani Lato lub Zimy będzie dobrze kontrastowała z maseczką w kolorze lodowego błękitu, jasnoróżowym, jasnofioletowym czy białym, natomiast ciepłe typy urody powinny trzymać się jasnych ciepłych odcieni. O ile dobór butów czy torebki do typu urody nie ma aż tak dużego znaczenie, dobór maseczki ochronnej, tak jak i apaszek, szali, biżuterii oraz bluzek – już tak! Kupując torebkę w dzisiejszych czasach warto zwrócić szczególną uwagę na wewnętrzne kieszonki i przegródki – jedna z nich powinna być przeznaczona na szczelny woreczek, do którego wkładasz maseczkę.

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

 

Jak zrobić makijaż pod maseczkę ochronną?


Wiemy już jaką wybrać maseczkę, na które elementy makijażu zwrócić uwagę i tym samym jak dobrze wyglądać. Co zrobić jednak, żeby makijaż nie rozmazywał się pod maseczką i nie był powodem problemów z cerą, takich jak trądzik i wykwity? Wprawdzie dermatolodzy proponują na ten moment w ogóle zrezygnować z makijażu, jednak na to mogą sobie pozwolić jedynie kobiety pracujące zdalnie, te które postawiły na makijaż permanentny, albo takie o wybitnej urodzie. Kiedy dzień wypełniony jest służbowymi obowiązkami i spotkaniami, nic dziwnego, że chcemy czuć się atrakcyjne i pewne siebie, a osiągamy to w dużej mierze dzięki upiększaniu naszej urody. 


Jeśli naszym głównym problemem jest rozmazywanie się makijażu pod wpływem wilgoci, możemy zaopatrzyć się w wodoodporny podkład, spray utrwalający makijaż i wodoodporne kosmetyki do oczu i rzęs. Jeśli jednak przez noszenie maski na twarzy mamy problemy z cerą, musimy zając się tym na poważnie. Przede wszystkim postawmy na jedwab – jedwabne maseczki są eleganckie i bardziej przyjazne cerze niż syntetyczne. Możemy wybrać też bawełnianą, delikatną maseczkę z jonami srebra, które posiadają właściwości antybakteryjne, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwgrzybiczne Zaopatrzmy się też w lekkie, w razie potrzeby antybakteryjne i normalizujące produkcję sebum, kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak: tonik, serum i krem, lekki podkład o właściwościach pielęgnacyjnych, dobry fluid i puder mineralny, dzięki któremu całość będzie bardziej trwała.


Musimy pamiętać o jednym. Tak jak ze względów ochronnych i zdrowotnych, maseczkę wielorazowego użytku powinnyśmy codziennie zmieniać i prać w temperaturze 60 stopni, tak samo powinnyśmy to robić ze względu na cerę. Na maseczce osadza się pot, resztki makijażu, różnego rodzaju zabrudzanie i bakterie. Nie chcemy mieć tego z powrotem na skórze!

Obowiązek noszenia maseczek nie wyklucza noszenia się z klasą

Jak widzimy, można zachować styl i urodę, nawet w obliczu ograniczeń i restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Klasa i styl to stan umysłu – nasz wygląd zewnętrzny jest tylko jego przejawem.

 

Czytaj również: Historia mody - jak pandemia i wojna wpłynęły na modę