Kobiety sięgają po swoje!

Lifestyle

Dwie badaczki, Francuzka Emmanuelle Charpentier, profesor, mikrobiolog, genetyk i biochemik oraz Amerykanka Jennifer A. Doudna, biochemik, otrzymały Nagrodę Nobla 2020 w dziedzinie chemii - i jest to bardzo ważna, wiele obiecująca informacja.

8 października 2020

8
Kobiety sięgają po swoje!

Sukcesy kobiet cieszą w świecie, który w swej głębokiej strukturze pozostaje nadal mocno patriarchalny - mimo przemian społecznych dziejących się na naszych oczach. Panie zostały wyróżnione najbardziej prestiżową nagrodą na świecie za „opracowanie metody edycji genomu”. Takie odkrycie pozwala na wprowadzanie modyfikacji w określonych sekwencjach DNA i może mieć w przyszłości ogromne znaczenie dla leczenia chorób uwarunkowanych genetycznie. Przed Francuzką i Amerykanką teraz kolejne lata intensywnej pracy, a my żywimy wielką nadzieję, że ich odkrycie sprawi, że jako ludzie, będziemy mieli większy, pozytywny, wpływ na nasze zdrowie, a nawet uda nam się uniknąć wielu chorób. 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Nobel Prize (@nobelprize_org)

 


Dlaczego o tym piszemy? Jako marka rozumiejąca kobiety i doceniająca ich niezwykłą siłę, determinacją oraz odwagę, cieszymy się z ich każdego sukcesu, każdego kroku świadczącego o ich mądrości, mocy i sile sprawczej, które sprawiają, że mają one duży wpływ na losy świata. Pań, które codziennie zmagają się z wieloma wyzwaniami, by spełniać oczekiwania, jakie nakłada na nie życie w społeczeństwie, a jednocześnie potrafią świetnie wykorzystać swój czas i osiągać założone cele. 

 

Gdyby Maria Skłodowska-Curie żyła, nosiłaby nasze torebki!


Właśnie z myślą o takich kobietach projektujemy i szyjemy nasze skórzane torebki, które są wyrazem wolności i nieskrępowania, zaangażowania i ciężkiej pracy osób wkładających w ich produkcję całe swoje serce, umysł i duszę. Autentyczność, życie na własnych zasadach i uparte dążenie do celu to nasze wartości. Tworzymy silne torby dla silnych kobiet, które - jak każde przedstawicielki płci pięknej - mają swoje małe sekrety i potrzebują je ukryć przed wzrokiem tych, którzy mogliby je wykorzystać przeciwko nim. Prawdziwe, wierne swoim zasadom, świadome siebie kobiety wiedzą, co odkryć a co ukryć. Świetnie zdają sobie sprawę z tego, na co je stać i jak pokierować swoim losem, by osiągnąć sukces. Skąd to wiedzą? Ponieważ dokonały wyboru życiowych priorytetów i skierowały swoją energię na to, co naprawdę ma dla nich znaczenie, odrzucając tym samym krępujące je więzy. W tym tkwi siła mądrości kobiet! 


A więc, drogie Panie! Odrzućmy to, co nas ogranicza. Stańmy na ścieżce rozwoju zawodowego i osobistego, kroczmy nią dumnie z podniesioną głową. Bądźmy kreatywne i cierpliwe w biznesie oraz codziennym życiu. Łączmy się w solidarności z innymi kobietami i cieszmy się z ich sukcesów! Sięgajmy po to, do czego zostałyśmy stworzone. Urządźmy mądrzej świat!