Nie uciekając przed wyzwaniami

Lifestyle

Żeby być niezależnym, trzeba mieć charakter i determinację. Niezależność wymaga również odwagi w podejmowaniu decyzji. Czasem ryzykownych, dotyczących najważniejszych spraw, takich jak ludzkie zdrowie, a nawet życie. Dla mężczyzn, którzy nie boją się tego typu wyzwań, mamy coś specjalnego - luksusową skórzaną torbę lekarską Aware Medici bag.

14 września 2020

12
Nie uciekając przed wyzwaniami

Jeśli wiesz, że wiele – a czasami nawet wszystko – zależy od ciebie, oznacza to, że musisz być bardziej uważnym i odpowiedzialnym od innych. Bardziej samoświadomym swoich mocnych stron, a zarazem ograniczeń i słabości. Zawodu medyka zazwyczaj nie wybierają przypadkowi ludzie, lecz osoby, dla których idea leczenia ludzi i ratowania im życia wydaje się być ich powołaniem. Innym motywem może być głód wiedzy, pasja do zgłębienia tajemnicy, w jaki sposób działa tak doskonały „mechanizm”, jakim jest ludzki organizm. „Lekarz” – brzmi, powinno brzmieć, dumnie!


Na wysokości zadania 


Od początku epidemii koronawirusa medycy stają na wysokości zadania. Dla wielu z nich pandemia, zwłaszcza w swojej początkowej fazie, oznaczała wydłużone godziny pracy i trudne warunki, w jakich przyszło im sprawować swój zawód. Niewygodne kombinezony, maski ochronne, które odciskały ślady na ich twarzach.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Alessia Bonari (@alessiabonari_)

 

Tego, czego nie zrobiły maski, dokonały: konieczność wykonywania swojej pracy w poczuciu ciągłego ryzyka, walka z czasem, przemęczenie, niepewność co do tego jak dalej potoczy się sytuacja epidemiologiczna. Wielu lekarzy na długie tygodnie zostało odseparowanych od swoich rodzin. W dzień ciężka praca, noce spędzane w izolacji wraz z innymi pracownikami służb medycznych, w specjalnie przygotowanych do tego hotelach dla pracowników służby zdrowia. To samo dotyczyło, a właściwie wciąż dotyczy pielęgniarek i ratowników medycznych. Dla nich warunki pracy zmieniły się na gorsze na dłużej, nie wiadomo na jak długo jeszcze. W Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach regularnie dziękowano lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom domów opieki społecznej – swoją wdzięczność zwykli ludzie wyrażali klaszcząc zbiorowo z balkonów swoich mieszkań. W Polsce oklaski wypadały dość blado – czy to kwestia braku temperamentu Polaków czy raczej niedostateczny prestiż grupy zawodowej, jaką są medycy, związany z kiepskim stanem publicznej służby zdrowia, przejawiającym się w postaci długiego oczekiwania na wizytę u specjalisty, niedostatkiem sprzętu medycznego i ochronnego, brakami budżetowymi?


Prestiż medyka


Nikt nie ma wątpliwości, iż należy przywrócić zawodowi lekarza należny mu prestiż oraz uznanie w oczach społeczeństwa. Powinno dotyczyć to również zmian w warunkach pracy, a może i zatrudnienia. Jakość usług medycznych mogłaby być prawdopodobnie na wyższym poziomie, naszym zdrowiem mógłby zajmować się bardziej wyspany i obeznany z najnowszymi sposobami leczenia medyk, gdyby nie musiał wykonywać pracy w dwóch placówkach. 


Ty musisz wszystkim pokierować!


Tymczasem na nasz prestiż musimy aktualnie zapracować sobie sami. Prace naukowe, lata doświadczenia, kolejne tytuły naukowe są pomocne, jednak niezwykle ważne jest również to, co reprezentujemy sobą na zewnątrz i jak widzą nas pacjenci oraz współpracownicy. W nowoczesnym świecie obowiązywać powinny zasady, o których niekoniecznie wspominają na uczelniach medycznych: szacunek, udzielanie jasnych dla pacjenta informacji i wskazówek, traktowanie organizmu pacjenta jako całości, a nie zajmowanie się tylko jednym, dokuczającym organem lub dolegliwością. Wyjdź poza to, co już wiesz! 


Nie bez znaczenia jest również wygląd zewnętrzny, wszak zawód medyka to zawód, którego reprezentant  powinien budzić zaufanie już na wstępie. Osobę odpowiedzialną, rzetelną i kompetentną cechować powinien schludny, nieco elegancki, ukryty pod lekarskim fartuchem, wygląd oraz atrybuty podkreślające prestiż. Należą do nich przede wszystkim zegarek oraz skórzana torba. 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

 


Aware Medici bag to luksusowa torba lekarska wykonana z najlepszej jakości włoskich skór bydlęcych, wyprodukowana w polskiej manufakturze. Jej funkcjonalność i komfort zostały opracowane specjalnie pod wysokie i specyficzne wymagania medyków. Zapięcie typu klik-klak pozwala na jej błyskawiczne otwarcie w razie pilnej potrzeby. Jedna duża komora sprawia, że mamy wszystko na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo skórzana torba posiada dwie wewnętrzne kieszenie, w tym jedną zapinaną na zamek.

 

 

Całość wieńczą dopracowane detale, jak np. tłoczone logo w postaci głowy jednorożca oraz wygodna w użytkowaniu, solidna rączka. Jak większość produktów naszej marki, Aware Medici bag to torba przeznaczona dla osób z charakterem, które łączą odwagę z konsekwencją. To jednak produkt szczególnie dedykowany tym lekarzom, którzy funkcjonując w zastanej rzeczywistości, opierają się pokusie szukania ścieżek na skróty, którzy na własną rękę zdobywają aktualną wiedzę medyczną oraz rzetelnie i z odpowiedzialnością wykonują swoje powołanie.