Odważne przełamanie schematu, czyli modowa rewolucja w garderobie stewardessy

Lifestyle

Największa tania ukraińska linia lotnicza SkyUp jest pierwszą linią lotniczą, która zamiast daleko odbiegających od wygody uniformów stewardess, wprowadziła elegancki, lecz komfortowy strój składający się z luźnej marynarki, wygodnych spodni i sportowych butów. To ukłon w stronę kobiet oraz wykazanie zrozumienia i szacunku dla swoich pracownic.

13 sierpnia 2021

9
Odważne przełamanie schematu, czyli modowa rewolucja w garderobie stewardessy

Praca stewardessy nie jest łatwa – długie godziny w podróży, konieczność znoszenia z uśmiechem kaprysów, a często nawet niewybrednych uwag pasażerów wymaga dużej odporności psychicznej. Obcisłe spódnice, dopasowane marynarki i buty na obcasie oraz sztywno obowiązująca fryzura w postaci ciasno związanego koczka, nie pomagają, a wręcz przeszkadzają. Nie dość, że są mało wygodne, to jeszcze podkreślające kobiece kształty, przylegające do ciała kroje uniformów narażają stewardessy na dodatkowe uprzedmiotawiające uwagi ze strony podróżujących mężczyzn.

Rewolucja w obyczajach, rewolucja w modzie: elegancko, lecz swobodnie!

Zawód stewardessy ma już prawie 100 lat, a przecież kobiety nie są takie jak były 100 lat temu, wiele od tego czasu się zmieniło. Wydarzenia ostatnich lat, takie jak globalna akcja #MeToo czy protesty kobiet w Polsce przyspieszają i konstytuują te zmiany. Linia SkyUp podjęła więc decyzję na czasie, dostosowaną do zmieniającego się świata i obowiązujących w nim, lub kształtujących się na nowo, norm społecznych. Można więc powiedzieć, ze nowe uniformy ukraińskich stewardess w SkyUp zmieniają historię mody.

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Авіакомпанія SkyUp Airlines (@skyup.aero)

 

Czy inni przewoźnicy wezmą przykład z ukraińskiej linii lotniczej? Tego byśmy sobie życzyli, ponieważ taka postawa jest zgodna z wartościami naszej marki. Świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że połączenie elegancji z ergonomią idzie ze sobą w parze, że priorytetem jest wygoda i swoboda ruchów, a szyk i klasa to stan umysłu, który przekłada się na styl bycia i sposób ubierania. Elementarne poczucie swobody to podstawa, byśmy mogły czuć się wolne i nieskrępowane.

 

ADAM BARON jako marka od pewnego już czasu tworzy ergonomiczne produkty dla osób, które cenią sobie jakość i wygodę, które nie podążają utartymi ścieżkami, a szukają wciąż nowych, ale jednocześnie takich, które stąpają twardo po ziemi. Nasze skórzane torebki z kolekcji Verity, luksusowe skórzane plecaki męskie, które można nosić na różne sposoby, torby podróżne Nonconformist Travel cognacVerity Weekend brown czy Verity Two Function medium brown to produkty nie tylko piękne w swoim minimalizmie, lecz przede wszystkim niezwykle funkcjonalne.

 

Nasza SLOWBAG Collection to kolejny przykład ergonomicznych skórzanych wyrobów, które spełniają wiele funkcji i pasują zarówno do klasycznych, jak i casualowych stylizacji. Spośród innych produktów wyróżnia je naturalna podszewka z surowej skóry. Są również bardzo lekkie i delikatne w dotyku. W tym sezonie rozszerzamy ofertę o nowe damskie torebki SLOW, które idealnie wpisują się w postępujący trend (mamy nadzieję, że zapoczątkowany przez linię SkyUp kierunek będzie miał swoją kontynuację i kolejne firmy pójdą za jej przykładem). 

 

Torebki SLOW to nowa linia produktów dla pań, które cenią sobie komfort, a w sposobie ubierania się i stylu bycia prezentują elegancką nonszalancję. Trzy nowe fasony to odpowiedzi na różne potrzeby, między innymi co do rozmiaru i pojemności torebki. Każda z nich wyposażona będzie w funkcjonalne kieszenie, przegrody, wygodne paski czy uchwyty, a najmniejszy model to idealna torebka turystyczna, która sprawdzi się również podczas długich „wypadów na miasto”. Jej ergonomia przejawia się w trzech różnych sposobach noszenia: torebka pełni funkcję eleganckiej „nerki”, można ją też nosić przez ramię lub klasycznie zawieszoną na ramieniu. Nowość będzie miała swoją premierę już wkrótce!