Skórzane torebki Made in Poland

Lifestyle

Podczas gdy w wyniku pandemii COVID-19 marki odzieżowe rozważają przeniesienie produkcji do Polski, my od 25 lat szyjemy nasze torby w manufakturze w Nowym Sączu. Swoje doświadczenia z prowadzenia biznesu w rodzimej rzeczywistości przekuliśmy w siłę, a naszą dumą jest zachowanie tradycji rzemieślniczych oraz ekologiczne podejście do produkcji.

23 października 2020

19
 Skórzane torebki Made in Poland

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zmieniło się podejście i zwyczaje zakupowe Polaków. Nie kupujemy tak kompulsywnie jak dawniej, ograniczamy zakupy odzieży i obuwia. Stawiamy na bezpieczne, często internetowe zakupy. Wolimy mieć mniej, za to przykładamy większą wagę do wysokiej jakości i kraju produkcji. 

 

Aż dziewięcioro na dziesięcioro Polaków twierdzi, że rodzima produkcja jest zachętą do zakupu produktu. Patriotyzm konsumencki przejawia najwięcej młodych ludzi w wieku 20-30 lat, ich główną motywacją do zakupu polskich produktów jest wsparcie naszych rodzimych firm i gospodarki. Starszym respondentom polski wyrób kojarzy się z wysoką jakością, czystością i ekologią. Sczególną dumę z polskich produktów odczuwają mężczyzni. To wszystko wyniki badań przeprowadzonych pod koniec lipca 2020 roku przez Open Research.

Od ćwierćwiecza produkujemy w Polsce!

Trend do doceniania i kupowania rodzimych produktów o lepszej jakości niezwykle cieszy ekologów. Cieszy również nas, ponieważ jesteśmy firmą, która od początku wytwarza skórzane torebki w Polsce, w manufakturze rzemieślniczej w Nowym Sączu. Przetrwaliśmy wiele burz, doświadczyliśmy kryzysów wywołanych przez siły natury dotykające naszą manufakturę, nigdy jednak nie ucierpiała na tym jakość naszych wyrobów. 

 

 

Reprezentujemy rzemiosło i sztukę kaletniczą w najczystszej postaci, nie ulegając trendom masowej produkcji, a pielęgnując tradycje sztuki kaletniczej. Pracujemy na własnych zasadach, żyjemy po swojemu i dla takich też klientów szyjemy galanterię skórzaną. Zwracamy przy tym uwagę na ekologię i zdecydowanie wyznajemy trend zero waste. Nie produkujemy na zapas, szyjemy zgodnie z obserwowanym popytem na nasze produkty, dlatego nie jesteśmy zmuszeni ich utylizować, jak robią to inne firmy. Nie marnujemy ani kawałka skóry. Z mniejszych skrawków wykonujemy portfele, kosmetyczki i breloki na klucze. Nasze podejście zakłada, że jakość dotyczy nie tylko produktu i jego trwałości, ale również produkcji z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Nasze torby są „silne” i trwałe, udzielamy na nie 5-letniej gwarancji, a nasi klienci noszą je znacznie dłużej. 


Jeśli szukasz więc polskich, godnych uwagi marek, które - kultywując najlepsze tradycje -prowadzą swój biznes w sposób odpowiedzialny i z poszanowaniem środowiska naturalnego, nasza polska manufaktura wyrobów skórzanych jest zdecydowanie godną zainteresowania.

 

Kupując lokalnie, działasz globalnie

Wybieranie polskich produktów, oprócz wsparcia rodzimych firm i gospodarki, ma również globalne skutki. Przede wszystkim kupując lokalnie, przyczyniasz się do ograniczenia negatywnego wpływu przemysłu na środowisko naturalne

 

Produkcja odzieży to jedna z najbardziej szkodliwych dla naszego środowiska gałęzi przemysłu. Miejsca ustępuje jej tylko branża paliwowa. Produkcja ubrań wymaga zużycia ogromnych ilości wody i prądu i pozostawia po sobie silny ślad węglowy. Powszechna nadprodukcja powoduje, że ogromne ilości niesprzedanych ubrań podlegają utylizacji. Dochodzi do tego transport z fabryk z odległych zakątków świata i związana z nim dodatkowa emisja spalin do atmosfery. 

 

Tegoroczna pandemia stała się impulsem do zmian w myśleniu. Zachodnie fabryki coraz częściej rozważają przeniesienie produkcji z Azji do Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Dzieje się tak z potrzeby bezpieczeństwa oraz fizycznego zabezpieczenia łańcucha dostaw. Bliskość dostawców wpływa na bardziej stabilną produkcję, niezależną od wydarzeń polityczno-ekonomicznych w odległych zakątkach naszej planety. Lokalna produkcja zmniejsza ryzyko związane z potencjalnymi epidemiami i katastrofami naturalnymi. Polska oraz ościenne kraje prawdopodobnie przyciągać będą m.in. przedstawicieli branży tekstylno-odzieżowej również polskich firm, których produkcja obecnie jest zlokalizowana w krajach azjatyckich. Czy zdecydują się na przeniesienie jej do naszego kraju? Tego byśmy sobie życzyli, ponieważ w dłuższej perspektywie może przyczynić się to do pozytywnego wpływu na środowisko. Kibicujemy pozytywnym zmianom, które – pomimo tego, że nie zawsze mają na celu tylko i wyłącznie ekologię – mogą przyczynić się do ochrony naszej planety i środowiska naturalnego.

 

Weź sprawy w swoje ręce

W kwestii eko wiele zależy również od nas samych. Nasze rozsądne podejście do zakupów, wybór produktów pochodzących od firm prowadzących odpowiedzialny ekologicznie biznes, mają znaczenie. Podobnie jak stawianie na wysokiej jakości solidnie wykonaną odzież i galanterię skórzaną, których trwałość przedłużymy dbając o nią w prawidłowy sposób – tak, by służyły nam jak najdłużej. Wybierajmy więc wysokogatunkowe wyroby, najlepiej od polskich projektantów, szyte w lokalnych zakładach produkcyjnych.