Święta 2020 – jak spędzić je z klasą?

Lifestyle

Rok 2020 nas nie rozpieszczał. Większość z nas przeżywała mniejsze lub większe niedogodności związane z pandemią koronawirusa, wielu z nas czuło lęk związany z troską o zdrowie najbliższych. Rozpieśćmy siebie w te Święta! Zasługujemy na to, by były ciepłe i spokojne, bez względu na okoliczności.

4 grudnia 2020

15
Święta 2020 – jak spędzić je z klasą?

W Święta Bożego Narodzenia najważniejsza jest atmosfera, jaką sami tworzymy. Czy to w większym rodzinnym gronie, czy z przyjaciółmi, czy jednak we dwoje, w domku w górach lub w hotelu – stwórzmy poczucie bezpieczeństwa, wzajemnej troski i solidarności w tych niełatwych czasach. Wykreujmy czarowne, minimalistyczne, a przez to luksusowe dla ciała i umysłu, święta. Spędźmy je tak, by dodały nam energii na przyszły rok. Na własnych zasadach!

 

Niech te dni będą pełne kojących, naturalnych, inspirujących zapachów. Możemy kupić zapachowe świece, najlepiej z naturalnego wosku pszczelego, albo dyfuzor i naturalne olejki eteryczne. Goździki, pomarańcze, miód i aromat polewy czekoladowej pobudzą zmysły, podobnie jak zapach markowych perfum i skórzanej galanterii podarowanej bliskiej osobie w świątecznym prezencie. Zapach i surowy majestat naturalnych włoskich skór doceni każdy, kto ceni sobie luksus, prostotę i naturalne pochodzenie.

 

Sprawdź propozycje luksusowych prezentów galanterii skórzanej: prezent dla Niej  i prezent dla Niego 

 

Niech będzie miejsce na sekrety i tajemniceW dzieciństwie mówiono nam, że w wigilię Bożego Narodzenie zwierzęta przemawiają ludzkim głosem, a prezenty pod choinkę przynosi gwiazdka lub aniołek. Teraz, gdy jesteśmy dorośli, trudniej dostrzec nam magię oraz istnienie sekretów i niespodzianek, choć jest ich dookoła bez liku. Wystarczy uważnie się przyjrzeć i otworzyć się na nie. Zazwyczaj kryją się w relacjach z bliskim osobami lub miejscach oraz przedmiotach, w których na co dzień ich nie dostrzegamy. Podarujmy sobie i drugiej osobie przestrzeń, stwórzmy atmosferę akceptacji i bezpieczeństwa, a być może bliscy odwdzięczą się nam sekretem. Dobrym pretekstem będzie podarowanie na świąteczny prezent skórzanej kosmetyczki dla Niej lub skórzanej kosmetyczki dla Niego – luksusowych dodatków, które w swoim wnętrzu ukryją wiele sekretów.

 

moda-swiateczna

 

Niech dom wypełnia łagodna, niosąca radość i nadzieję melodia. Niech muzyka towarzysząca wam w to Boże Narodzenie będzie uroczysta i odświętna. Inna niż muzyka codzienności. Jazzowe lub tradycyjne kolędy, skrzypce i fortepian, stworzą wyjątkową aurę, w której można się zatracić, po to, by w pełni sił wrócić po świętach czy Sylwestrze do zawodowych obowiązków.

 

Niech będzie miejsce na smakowanie, dotykanie i cieszenie się wrażeniami zmysłowymi. Tradycyjna kolacja wigilijna jest wyjątkowa, ponieważ odbywa się tylko jeden raz w roku. Dlatego zazwyczaj chętnie podchodzimy do serwowanych, odkąd pamiętamy, dwunastu wigilijnych dań. Coraz częściej zastępujemy jednak karpia innymi rybami, np. dorszem czy łososiem, a paszteciki pojawiają się na naszych stołach również w wersji wegetariańskiej. Bądźmy otwarci na nowe przepisy i smak nowych dań, cieszmy się przyrządzaniem potraw wigilijnych i nie bójmy się pobrudzić. Doświadczajmy dotykiem różnych konsystencji i faktur. Otwórzmy się na to, co otrzymujemy od najbliższych w świątecznym prezencie, po wigilijnej kolacji. Może będzie to męska skórzana teczka biznesowa lub torebka, miękka i miła w dotyku, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz? Może wyczujemy pod palcami surowy majestat naturalnych włoskich skór i docenimy wartość produktu wykonanego zgodnie z tradycyjną sztuką kaletniczą.

  moda-na-swieta

 

Niech będzie bezpiecznie. Stwórzmy atmosferę akceptacji, zaufania i bezpieczeństwa nie tylko względem najbliższych, ale też w stosunku do innych osób i środowiska naturalnego. Wiele restauracji ucierpiało finansowo z powodu pandemii – wybierzmy jedną z nich. Taką, która z wdzięcznością i wielkim sercem przygotuje dla nas wigilijną kolację. Wspierajmy lokalne oraz polskie biznesy – kupujmy prezenty pochodzące od rodzimych producentów, np. skórzane torebki wykonane w Polsce. Wspierajmy firmy i marki, które z szacunkiem podchodzą zarówno do swoich pracowników, jak i środowiska naturalnego. Podarujmy bliskiej osobie przedmioty, ubrania lub galanterię wysokiej jakości, dzięki czemu służyć jej będzie przez długie lata.

 


Dobrych Świąt i dobrego Nowego Roku!