Ubrania "o kobietach" dla ambitnych kobiet

Lifestyle

Za współczesnymi mądrymi i ambitnymi kobietami stoją często takie atrybuty jak siła i niezależność. To inteligentne kobiety, które wiedzą czego chcą i podejmują świadomy wysiłek dążenia do realizacji własnych aspiracji i marzeń. Co charakterystyczne, te które naprawdę odnoszą zawodowe sukcesy nie epatują zbytnio zmysłowym wizerunkiem. Gdyby nadto podkreślały swój sexapil, prawdopodobnie nie byłyby poważnie traktowane w swoich biznesach. Umiejętnie więc balansują miedzy skromnością a seksualnością. Ich seksualność nie jest przerysowana ani wulgarna. Ubrania tych kobiet pokazują, że żyją one w prawdziwym świecie. To często ubrania „o kobietach”, a nie tylko dla kobiet.

18 kwietnia 2019

Autor: Adam Baron

29
Ubrania "o kobietach" dla ambitnych kobiet

Garderoba współczesnej ambitnej kobiety opowiada o jej ambicji. O zaufaniu do siebie i swoich przekonań – nie o chwilowych trendach, przelotnych chwilowych modach czy narzuconych ramach.

Ubrania, które ją wypełniają są starannie wyselekcjonowane – z doskonałych tkanin, dobrze uszyte – perfekcyjnie  skrojone i wspaniale wykończone. O każdej porze prezentują się bardzo dobrze. Jej ubrania określają nią samą – jej rozterki, tęsknoty, miłość do uniformów a niechęć do basiców, a także jej  mądrość i dojrzałość. Często demonstrują jej poglądy. To kobieta żyjąca w prawdziwym świecie. I o każdej porze i w każdych okolicznościach chce wyglądać dobrze. Ich nieodłącznym elementem są dodatki – biżuteria, szale, apaszki czy wreszcie skórzana galanteria. To one dodatkowo nadają charakteru całej stylizacji. Właśnie dlatego tak ważne jest, by zarówno ubrania, jak i dodatki były nie tylko zaprojektowane z myślą o kobietach, ale również opowiadały o nich. O ich pięknie, mądrości, kobiecej sile i dojrzałości, a także rozterkach, tęsknotach, codziennych zmaganiach…

 

Perfekcyjny wygląd na co dzień

Współczesna kobieta doskonale wie, czego chce od życia i świadomie kreuje swoje „ja”. Przejawia się to w jej codziennych wyborach – również tych, dotyczących ubioru. Jest ambitna i dba o swój wizerunek, a ubrania są dla niej niczym druga skóra, dlatego nigdy nie pozwala sobie na wątpliwą jakość – zawsze wybiera to, co piękne i funkcjonalne zarówno jeśli chodzi o krój, wzornictwo, detale, jak i jakość materiału. Staranny dobór tkanin zapewnia bowiem przyjemność noszonych ubrań i nienaganny wizerunek. Odzież powinna być zatem wykonana z jedwabiu, wysokiej jakości wełen lub bawełny z niewielkim dodatkiem elastanu lub lycry, które sprawiają, że ubranie dopasowuje się do sylwetki. Równie przyjemne i efektowne są ubrania wykonane z naturalnej wiskozy, lnu i wszelkich innych włókien bazujących na naturalnych surowcach.

Za pomocą codziennego stroju współczesna kobieta demonstruje, iż jest przygotowana na każdą okazję. Ma świadomość, że ubrania i dodatki pomagają budować właściwy wizerunek i stanowią jej wizytówkę, jej markę, dlatego wybiera to, co najlepiej ją określa. Może to być dobrze skrojony kostium, wełniany garnitur w komplecie z dżinsami i stylową koszulą, wygodne szpilki i skórzana torebka w klasycznym stylu – jak modele z damskiej kolekcji ADAM BARON Home. To rzeczy ponadczasowe, które o każdej porze prezentują się dobrze – właśnie takich ubrań i dodatków poszukują ambitne kobiety żyjące w prawdziwym świecie.

 

Wyjątkowe okazje

W życiu współczesnej „gentlewoman” pojawiają się specjalne okazje, które wymagają określonego dress codu. Nawet w takich sytuacjach należy postawić na rzeczy, które odzwierciedlają osobowość i dodają pewności siebie. To, jak kobieta się czuje i jak wygląda ma przełożenie na to, jak postrzegają ją inni. Ubiór jest bowiem elementem instrumentu psychologicznego – jego dobór na spotkanie biznesowe w męskim gronie będzie inny niż na towarzyski koktajl. Z pewnością jednak wspólnym mianownikiem tych sytuacji będzie wrażenie, jakie po sobie pozostawi.

Jesteśmy wierni przekonaniu, że kobiecość należy podkreślać, a wyjątkowe okazje to dla przedstawicielek płci pięknej najlepszy moment, by ujawnić często skrywany na co dzień pociąg do wyrafinowanej elegancji i czerwonych ust. Strój wcale nie musi ograniczać się do klasycznej sukni. Warto zdecydować się na coś specjalnego – kreację, która wciąż będzie odznaczać się elegancją, jednak z odrobiną szaleństwa. Taką, która podkreśli charakter i przyciągnie spojrzenia. Ostatnio coraz więcej kobiet pozwala sobie na podobną ekstrawagancję – choćby Glenn Close, która na galę wręczenia Oscarów wybrała 20-kilogramową suknię pokrytą cekinami. Kreacja była szeroko komentowana i trzeba podkreślić, że aktorka nie obawiała się pokazać swoją kobiecości i udowodniła, że wygląd może stanowić o naszej sile.

Niezależnie jednak od tego, czy bazą stylizacji na wielkie wyjście będzie klasyczna mała czarna czy efektowna suknia przypominająca kreacje z czerwonego dywanu, jej ozdobą i uzupełnieniem będzie wyrazisty, jednak nie wulgarny makijaż i elegancka kopertówka, która ukryje niezbędne drobiazgi.

 

Odrobina luksusu

Każda „gentlewoman” ceni dodatki, które nigdy nie wychodzą z mody, zatem w damskiej kolekcji powinna znaleźć się klasyczna skórzana torebka – piękna, minimalistyczna, starannie uszyta i solidnie wykończona. Taka, która odzwierciedli i zaakcentuje charakter, a czasami roztoczy wokół właścicielki pewną aurę tajemnicy… To torebka – jak żaden inny dodatek – podkreśla prestiż, rzetelność, siłę charakteru. To nie tylko niewinny kobiecy gadżet – to synonim luksusu, który pozwala kobiecie ukryć przed światem to, co pragnie zachować wyłącznie dla siebie. Damskie torebki ADAM BARON zostały zaprojektowane z myślą o silnych, niezależnych indywidualistach, by mogły zamknąć w nich cząstkę siebie, a wszystkie myśli i drobiazgi umieścić w odpowiednich przegródkach. To torebki dla kobiet i… o kobietach!

Niezależnie od tego, jakich wyborów w zakresie stylizacji dokonuje współczesna kobieta, warto przytoczyć słowa legendarnego francuskiego projektanta mody, Yvesa Sainta Laurenta – „(...) w ubraniu najważniejsza jest kobieta, która je nosi”. Potwierdzeniem tych słów bez wątpienia jest siła kobiet i ich nowy wizerunek, który od kilku lat z coraz większą mocą widoczny jest w przestrzeni publicznej, w mediach, a nawet reklamie. Nowy „wzór” to niezależna indywidualistka, która sama decyduje, jaki styl jest dla niej idealny i nigdy nie wybiera tego, co przypadkowe.