Zdecydowane na wszystko

Lifestyle

„Rewolucja jest kobietą” jak głoszą ostatnio wznoszone hasła – i w pełni się z tym zgadzamy. Silne kobiety potrafią dokonywać zadziwiających zmian, zarówno w swoim najbliższym, jak i dalszym otoczeniu.

23 listopada 2020

15
Zdecydowane na wszystko

Życie to nie bajka, doświadczamy tej prawdy na co dzień. Praca, dom, obowiązki i bezustanna walka o swoje prawa. Nierzadko musimy o to walczyć we własnym domu, z najbliższymi osobami. Często dzieje się tak również na polu zawodowym. Konieczność udowadniania sobie i innym, że zasługujemy na więcej niż dostajemy jest heroiczną codzienną walką, której trud jest w stanie pojąć jedynie naprawdę wyjątkowy mężczyzna. O tym, że kobiety nie są już słabą płcią, pisaliśmy już jakiś czas temu. 

 

Ostatnie miesiące pokazały niezwykłą siłę i determinację kobiet w dążeniu do osiągania swoich celów. Przykłady licznych sukcesów np. tenisistki Igi Świątek, nagrodzonej literackim Noblem Louise Glück, laureatek Nagrody Nobla w dziedzinie chemii Emmanuelle Charpentier i Jennifer A. Doudna, pierwszej kobiety – wiceprezydent USA, Kamali Harris, a także przykłady odwagi walczących o swoje przekonania i prawo wyboru Polek, pokazują męskiemu światu, że musi liczyć się z rosnącą siłą kobiet!

 

Mówiąc o determinacji, sile i sukcesach, nie sposób nie wspomnieć kobiet, których codziennym polem walki jest ich własny dom, gdzie często muszą godzić pracę zawodową z nauką zdalną dzieci. Walka nie jest łatwa, jednak wyjdą z niej silniejsze, ponieważ dysponują głęboką mądrością, a dzięki swojej wewnętrznej sile i wierze w lepsze jutro znajdą w sobie wytrwałość, która pozwoli pokonać im wszystkie trudności. 

 

ADAM_BARON_blog_poczucie_niezaleznosci

 

Największym atrybutem silnych kobiet jest ich własna osobowość, poczucie własnej wartości, silne przekonanie o własnych racjach lub przyznanie sobie prawa do posiadania wątpliwości. Cała reszta, a przede wszystkim wygląd zewnętrzny, są zaledwie emanacją tej osobowości. Kobiety sukcesu lubią podkreślać własną siłę i osobowość wyglądem zewnętrznym. W sytuacjach biznesowych wyrazista szminka na ustach to barwy bojowe, mocno podkreślone oczy przyciągają, by nawiązać kontakt wzrokowy, mówiąc jednocześnie „traktuj mnie poważnie”, garnitur czy garsonka stwarzają niezbędny dystans. Szczególną rolę pełni torebka, w której kobieta sukcesu pomieści oręż swojej walki – laptop oraz teczkę z firmowymi dokumentami. 

 

_DSC7064 — 1

 

Minimalizm estetyczny w stroju i dodatkach pomaga skoncentrować się na sprawach priorytetowych. To ważne w warunkach szczególnej mobilizacji. Żeby dobrze wykonywać najważniejsze obowiązki, trzeba odłożyć na bok wszystko, co zbędne. Porządek w domu, na biurku i w torebce ułatwią zachowanie porządku we własnej głowie. Wszystko powinno mieć swoje miejsce, wszystko powinno trafić do odpowiedniej kieszeni czy przegródki. Mądra organizacja własnej: rodzinnej, biurowej czy stricte osobistej przestrzeni świadczy o silnym stąpaniu po ziemi. Odpowiednie meble, garderoba i akcesoria skórzane takie jak torebka czy kosmetyczka, łączące pragmatyzm z estetyką, ułatwią nam pracę i codzienne funkcjonowanie w skomplikowanej, pełnej wyzwań rzeczywistości.

 

torebka-adam-baron

 

Silna skórzana torebka jest zewnętrznym symbolem niezależnej kobiety. Jej uchwyt jest mocny, a jednocześnie delikatny. Metalowe zapięcie typu klik-klak jest szybkie i dynamiczne, suwak – zdecydowany. Skóra w dotyku jest miękka i zmysłowa, jednak nie sposób nie wyczuć pod palcami dowodów na jej trwałość i solidność. Delikatna podszewka ochroni i otuli wszystko, co kobieta kryje w torebce: zarówno narzędzia jej pracy, jak i swoje osobiste kobiece sekrety. Torebka to przedmiot osobisty, który intryguje, mówiąc jednocześnie „uwaga, teren prywatny – wstęp wzbroniony”. 


Kobiety są zdecydowane na wszystko. Muszą być, jeśli chcą osiągnąć sukces. Mają solidne podstawy, by wierzyć w siebie: są wykształcone, doświadczone, obserwują uważnie zmieniający się świat i rozumieją go lepiej niż mężczyźni. Wcześniej wyczuwają kierunek zmian zachodzących w naszym świecie i dzięki temu są zdolne, by nadać tym zmianom właściwy kierunek. Mężczyźni, którzy naprawdę rozumieją kobiety lub przynajmniej wierzą w ich siłę i zdolność wpływania na rzeczywistość, będą dla nich prawdziwym wsparciem i nie staną na drodze do podejmowania decyzji, kierując się własnym ego. Takiego świata sobie życzymy.