Do czego pasuje brązowa, męska torba skórzana?

Porady

W dzisiejszych czasach, bardziej niż kiedykolwiek świat stawia przed nami wymagania nie tylko co do zachowania, ale także do ubioru, dlatego dobór odpowiednich dodatków podkreślających styl jest istotnym elementem profesjonalnego ubioru. Klasyczna brązowa skórzana torba, o prostym kroju i szykownym wykończeniu to pozycja obowiązkowa w garderobie każdego mężczyzny, który wyglądem pragnie pokazać nie tylko swoją pewność siebie, ale też charakter. Stanowi ona ciekawą alternatywę dla tradycyjnej czerni i można ją wkomponowywać w wiele męskich stylizacji.

20 grudnia 2018

Autor: Adam Baron

38
Do czego pasuje brązowa, męska torba skórzana?

Ponadczasowa męska klasyka

Mnogość barw i wzorów stosowana w codziennych stylizacjach jest tak obszerna, że każdą z nich można uzupełnić wieloma różnymi dodatkami. Z każdym nowym sezonem zmieniające się trendy w modzie mniej lub bardziej zmieniają kolorystykę i fasony. Istnieją jednak rzeczy, które niezmiennie od lat i zmieniających się w świecie trendów pozostają wyznacznikami dobrego stylu. „Mała czarna” czy dobrze skrojony męski garnitur to od lat niezmienny kanon wyrafinowania i dobrego stylu nie poddające się zbyt łatwo zmiennym nastrojom i wahaniom modowych wybiegów.

 

 

Z kolei kolorowe torby, pstrokate jasne butonierki czy krawaty w różne wzory, to wyznaczniki mody ostatnich lat. Połączenie dodatków o różnych barwach i materiałach jest coraz powszechniej stosowane, lecz często ten modowy eksperyment kończy się niepowodzeniem. Zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym wyborem są dodatki w takiej samej lub bardzo zbliżonej kolorystyce. Tak dopasowane buty i torby odzwierciedlają profesjonalizm i wysokie poczucie stylu właściciela, a odpowiednio dobrane do garnituru stanowią jego ciekawe i uzupełnienie.

Idealnie dobrane dodatki

Często spotykana jest opinia, że klasyczne dobranie dodatków sprawia, że stylizacja staje się nudna i mało wyrafinowana. Nic bardziej mylnego. Dobrze dobrane buty czy torba mogą ożywić nasz ubiór, podkreślić jego barwę oraz dodać swoistego charakteru, dzięki czemu całość będzie wyglądała gustownie, bez bizantyjskiego, mało profesjonalnego  przepychu. W biznesowym, męskim świecie garnitur stanowi podstawę ubioru i jest wyznacznikiem elegancji. Do dopełnienia image potrzebne są jeszcze dobrze dobrane akcesoria, które w odpowiedniej kolorystyce, w szczególny sposób podkreślą i uzupełnią całą stylizację. Dodatki do garnituru muszą być eleganckie i szykowne. Podstawą uzupełnienia takiego stroju jest klasyczna aktówka czy torba biznesowa. Elegancka torba skórzana Nonconformist Tre zarówno w kolorze koniakowym jak i ciemnobrązowym wpasuje się w wiele męskich stylizacji.

Kiedy mamy już wybrany typ torby warto skupić się na jej kolorystyce, aby całość kolorystycznie dobrze się komponowała z dominującą kolorystyką ubioru mężczyzny. Poza torbą skórzaną w zbliżonym do niej kolorze mężczyzna powinien dobrać obuwie. To z pewnością będzie gwarantem dobrego stylu.

Jak dobrać torbę do garnituru?

Wśród najczęściej wybieranych przez mężczyzn garniturów od kilku lat królują te w granatowej lub niebieskiej kolorystyce. Nic w tym dziwnego. Kolor niebieski jest silny i  wzbudza zaufanie. Przy tym niemal do każdego typu urody można dobrać jego odpowiedni odcień. Jest przy tym dostojny i równie elegancki jak czarny. Niezależnie od tego czy mężczyzna postawi na klasyczny granat czy wybierze wersje jaśniejsze,  czy w odcieniu indigo idealnym uzupełnieniem całej stylizacji będzie torba w kolorze ciemnobrązowym. Ponadto do koloru indigo możemy dopasować także dodatki w jaśniejszym i bardziej żywym kolorze koniakowym, dzięki któremu stylizacja nabierze ekstrawaganckiego charakteru.

Latem mężczyźni mogą zdecydować się na garnitur lżejszy, w zdecydowanie jaśniejszej kolorystyce - khaki, szampańskiej czy białej. Delikatność tych stylizacji warto podkreślać mocno kolorystycznymi dodatkami – zarówno w ciemniejszym odcieniu brązu jak i w jaśniejszym odcieniu koniakowym.

Brązowa torba sprawdzi się również jako uzupełnienie stylizacji o dominująco ziemistych tonach – różnych odcieniach brązu, czy oliwkowej zieleni. Nikogo nie dziwi fakt, że do brązowego garnituru najlepszym rozwiązaniem będą dodatki w podobnej kolorystyce i nawet osoby nie znające się na dopasowaniu kolorów intuicyjnie wybierają to połączenie. Warto jednak pamiętać, że dobierając rzeczy nawet o podobnej kolorystyce trzeba kierować się pewnymi zasadami. Podczas wybierania dodatków stanowiących uzupełnienie brązowego stroju warto zastanowić się nad odcieniem brązu stanowiącym podstawę naszego ubioru. Do jasnobrązowych  garniturów o intensywnej barwie należy dobrać dodatki w ciemniejszym odcieniu, ponieważ będą one w delikatny i subtelny sposób podkreślały całość stylizacji. Reguła ta jednakże nie dotyczy garniturów o bardziej stonowanych odcieniach brązu, jak i oliwkowozielonym, w których dobrym uzupełnieniem będą zarówno torby ciemnobrązowe, jak i te w kolorze koniakowym. Ważne jest aby kolorystyka ubioru i dodatków nie była identyczna, ponieważ sprawi to, że stylizacja stanie się mało wyraźna i monotonna.

Wśród garniturów obecnych w męskiej garderobie są też modele o szarych i czarnych tonach, stanowiące często podstawę męskiej szafy. Zasada, że do czarnego garnituru dobieramy jedynie czarne dodatki. jest powszechnie znana i stosowana przez mężczyzn, którzy są zwolennikami ponadczasowej klasyki. Szary garnitur, który jest jedynie o kilka tonów jaśniejszy, daje zdecydowanie większy zakres kolorystyczny dobrze współgrających dodatków. Przy wyborze grafitowego garnituru warto postawić na torby w ciemnobrązowym kolorze, natomiast w przypadku jasnoszarej wersji oprócz ciemnobrązowych dodatków możemy dobrać też te w koniakowym odcieniu, który będzie stanowiła przełamanie klasyki i sprawi, że nasz zestaw stanie się mniej formalny.

Brązowa skórzana aktówka męska SLOW Act w kolorze ciemnobrązowym będzie idealnym uzupełnieniem eleganckich męskich stylizacji. Bez problemu dopasować ją można zarówno do mniej jak i bardziej formalnych garniturów, praktycznie w każdej kolorystyce. Dobierając odpowiednią torbę do formalnej garderoby warto też zwrócić uwagę na materiał i jakość jej wykonania. Torby marki ADAM BARON swój wygląd i charakter zawdzięczają bydlęcej skórze naturalnej wysokiej klasy pochodzącej z Włoch i kaletniczemu procesowi wytwórczemu wykonywanemu w polskiej manufakturze przez znakomitych rzemieślników pracujących z pasją. Bardzo dobrej jakości męska torba skórzana nie tylko zawsze będzie pasować do profesjonalnej męskiej stylizacji, ale będzie towarzyszyć mężczyźnie przez lata. Taka torba nie jest tylko na chwilę.