Do czego pasuje czarna, męska torba skórzana?

Porady

Dobór dodatków nie jest rzeczą prostą. Pomimo tego, że mężczyźni w porównaniu do kobiet dobierają ich zdecydowanie mniej – z bazowego „must have”: zegarek, buty, torba, pasek, portfel, krawat, spinki do koszuli…. a kiedyś jeszcze pióro, a dziś coraz częściej gadżety elektroniczne – to właśnie oni częściej popełniają faux pas w doborze odpowiednich akcesoriów.

4 lutego 2019

Autor: Adam Baron

34
Do czego pasuje czarna, męska torba skórzana?

Skupmy się na torbach. Dostępność toreb w niezliczonych kształtach, kolorach i rozmiarach sprawia, że mężczyźni, którzy na co dzień nie śledzą zmieniających się trendów gubią się w ich nadmiarze, popełniając błędy w tworzeniu całej stylizacji. Istnieją jednakże takie dodatki, które odznaczają się ponadczasowym wyglądem i stanowią zawsze idealne uzupełnienie męskiej stylizacji, niezależnie od mody, która w danym czasie panuje. Taką kwintesencją klasycznych, eleganckich dodatków jest czarna skórzana torba. Wpisała się ona na stałe do kanonu światowej mody – głównie za sprawą nieśmiertelnego charakteru czarnego koloru – i jest często wybieranym dodatkiem przez odważnych, pewnych siebie i ceniących klasykę mężczyzn.

 

Klasyka w różnym rozmiarze

Klasyczna czarna skórzana torba męska jest ponadczasowa. Brzmi niemal banalnie. Ale… no właśnie, bo przecież czarne torby męskie są zróżnicowane pod względem designu, stylu, rozmiarów czy funkcji. Dlatego ich dobór wymaga zastanowienia tym bardziej, że w przypadku mężczyzn istotna jest również kwestia praktyczności. A więc nie tylko powinna być odpowiednio dopasowana do ubioru, ale i praktyczna. Z tym, myślę, zgodzi się niemal każdy mężczyzna. Większych rozmiarów torba biznesowa zmieści w sobie laptopa, kalendarz (tak, tak… pomimo powszechnie panującej elektroniki wielu panów oraz pań, używa jeszcze wciąż tradycyjnego kalendarza), a także niezbędne przedmioty na cały dzień w pracy, ale słabiej sprawdzi się podczas spaceru po mieście, gdyż może być jedynie zbędnym balastem.

 

Ważne jest również, aby torba była dopasowana do typu ubioru. Mężczyźni wybierający styl formalny, który w głównej mierze skupią się na garniturach i marynarkach, nie powinni sięgać po torby na długim pasku, który może w znaczący sposób odkształcić marynarkę. Wybór torby typu listonoszka w tym przypadku również nie będzie dobrym rozwiązaniem, gdyż jej mniej formalny wygląd sprawi, że połączenie z garniturem będzie prezentować się wręcz komicznie. Najlepszym dodatkiem do klasycznego garnituru odpowiednio podkreślającym jego wykwintność i powagę stylizacji będzie teczka biznesowa lub aktówka. 

 

Harmonijna kolorystyka

Mając w garderobie jedynie czarne dodatki można stworzyć harmonijne zestawienie z garniturem w prawie każdym kolorze. Czarne buty czy czarna skórzana torba pasują do większości kolorów, dlatego są one dodatkiem najczęściej wybieranym przez eleganckich mężczyzn. Najbardziej ponadczasowym i klasycznym zestawieniem, stanowiącym jednocześnie najbardziej bezpieczne rozwiązanie jest dopasowanie czarnych dodatków do czarnego garnituru. Wybranie całej stylizacji w tym kolorze nada mężczyźnie szykowności, a także podkreśli powagę sytuacji. Skórzana torba w ciemnym kolorze sprawdzi się również w zestawieniu z ubraniami wpadającymi w szare tony - zarówno te ciemniejsze jaki i te bardziej jasne. Czarne dodatki będą świetnie komponowały się także z cieplejszymi kolorami, o ziemistych odcieniach. Garnitur w kolorze oliwkowej zieleni czy zimnego brązu za sprawą czarnej torby zyska ciekawego wyglądu i silnego charakteru. Warto jednak pamiętać, że akcesoria w tej kolorystyce mogą zostać dobrane do brązowego ubrania jedynie wtedy, kiedy posiada on zimne i stonowane tony. Dobranie takich dodatków do garnituru w jasnej, mocno nasyconej brązowej barwie sprawi, że całość zestawienia będzie wyglądać na pstrokatą i niechlujną.

 

W ostatnich latach granatowy garnitur wkroczył na salony i stał się modną i równie elegancką alternatywą dla klasycznej czerni. Większość mężczyzn zachowuje pewną rezerwę zaufania do doboru dodatków, wybierając jedynie torby i buty w kolorze brązowym. Warto rozważyć uzupełnienie takiego stroju czarnymi dodatkami, które nie tylko doskonale podkreślą wyrafinowanie całej stylizacji, ale także nadadzą mężczyźnie bardziej formalnego charakteru. Skórzana torba w czarnej kolorystyce sprawdzi się również w zestawieniu z luźniejszym i mniej formalnym, białym garniturem. Taka stylizacja będzie odpowiednia podczas słonecznych, letnich dni, kiedy to sytuacja wywiera presję eleganckiego ubioru, a pogoda nie sprzyja garniturom w ciemnych kolorach.

 

Bez żadnych kompromisów

Poszukując idealnej czarnej torby nie warto iść na kompromisy. Jest ona niezwykle istotnym elementem, ponieważ niewłaściwie dobrana może skutecznie zrujnować nawet najstaranniej dopasowany outfit. Jednakże, jeśli będzie odpowiednio dobrana do stylizacji - podkreśli dobry wizerunek mężczyzny, a także nada mu klasy i charakteru. Kolorystyka nie jest jedynym wyznacznikiem dobrej torby. Tak samo ważny, jak i nie ważniejszy jest materiał z jakiego jest wykonana, a także sposób wykonania, gdyż właśnie to zapewnia jej długowieczność i elegancki wygląd. Idealnym uzupełnieniem męskiego garnituru jest torba marki ADAM BARON Nonconformist Sharp1 Bag w kolorze czarnym. Bydlęca skóra naturalna wysokiej klasy pochodząca z Włoch oraz staranność pracy doświadczonych kaletników sprawia, że oprócz kunsztownego wyglądu posiada ona niezawodną jakość. Dlatego stanowi ona idealny element garderoby dla pewnych mężczyzn pragnących żyć zgodnie z naturą i własnymi zasadami.