Do czego pasuje koniakowa, męska torba skórzana?

Porady

Coraz więcej dbających o swój wygląd mężczyzn decyduje się na urozmaicenie codziennego wizerunku oraz wyrażenie swojego stylu za pomocą wyszukanych i modnych dodatków takich jak odpowiednio dobrany krawat, spinki do mankietów czy skórzana torba. Coraz częściej odchodzą od czerni, która przez długie lata stanowiła jedyny słuszny kolor stanowiący podstawę eleganckich stylizacji i decydują się na interesujące uzupełnienie męskiego ubioru o elegancki koniak. Oczywiście kolor. We wszystkich swoich odcieniach i tonacjach. Koniak, który dopasowuje się do niemal praktycznie każdej męskiej stylizacji, a poprzez swoją szlachetność nadaje dobrego smaku wizerunkowi współczesnego mężczyzny.

28 grudnia 2018

Autor: Adam Baron

39
Do czego pasuje koniakowa, męska torba skórzana?

Kolor dla odważnych mężczyzn

Uniwersalizm koniakowych akcesoriów pozwala na stworzenie szykownej stylizacji z ubraniami z szerokiego spektrum gamy kolorystycznej oraz formalności. Jednakże, większość mężczyzn decydujących się na odejście od czarnej klasyki na rzecz koniaku mimo wszystko pozostaje wierna ciemnym i stonowanym odcieniom i nie wykorzystując całego potencjału tego koloru. Zdecydowanie jaśniejszy, bardziej żywy koniakowy odcień stanowi idealne uzupełnieniem stylizacji dla mężczyzn, dla których istotny jest autentyczny charakter i wyraźna osobowość. Dzięki dodatkom w tym kolorze mężczyzna pokazuje światu odwagę i pewność siebie, zachowując przy tym klasykę i stosowną elegancję. Wbrew pierwszemu skojarzeniu, torby czy buty w koniakowym odcieniu są uniwersalne, dobrze komponują się z większością kolorów tworząc nieszablonowe połączenia, dzięki czemu w łatwy sposób można dobrać je do garnituru czy casualowej stylizacji. Poprzez dodatki w koniakowym kolorze mężczyzna eksponuje swój niebanalny sposób życia i nietuzinkowy charakter.

 

No Brown In Town

W przeszłości ubiór kobiety i mężczyzny był jasno określony przez zasady i zwyczaje panujące w świecie. Wśród nich szczególne ważna była reguła „No Brown In Town”, praktycznie całkowicie wykluczająca brązowy kolor i wszelkie jego odcienie z kanonu mody męskiej. Biznesmeni, pracujący w usługowo-bankowej części miasta, swoją garderobę kompletowali w oparciu o ciemne i stonowane kolory – podstawę stanowiła czerń, szarość oraz granat. Kolory te były przez lata wyznacznikiem dobrego stylu i elegancji oraz stanowiły fundament biznesowego wizerunku. Wówczas kolor brązowy mógł być wykorzystany przez mężczyzn jedynie podczas wyjazdów poza miasto oraz podczas polowania, natomiast ubranie go w mieście uchodziło za poważnego faux pas.

 

Wraz z upływem czasu, niektóre zasady ulegają przedawnieniu – ba nawet brytyjska etykieta dopuszcza do siebie pewne zmiany. Dziś brązowy garnitur stanowi jeden z powszechnie stosowanych elementów męskiej garderoby, a galanteria w tym kolorze stała się ciekawą alternatywą dla klasycznej czerni. Brąz ożywia codzienną stylizację, nadaje jej nowoczesnego charakteru a także sprawia, że mężczyzna wygląda profesjonalnie i szykownie.

 

Siła dodatków

Akcesoria są niezbędnym elementem każdej, zarówno damskiej jak i męskiej stylizacji – mogą obrazować styl życia ich właścicieli, podkreślać czy akcentować ich osobowość. Za pomocą detali mogą skutecznie również wyrażać swój indywidualny charakter. Wśród dodatków bardzo ważne miejsce zajmują buty oraz galanteria skórzana, w tym torby, które źle dobrane zepsują wygląd nawet najlepiej skrojonego garnituru. Dla współczesnych silnych i niezależnych – zarówno kobiet jak i mężczyzn – kluczowa w codziennym ubiorze jest wysoka jakość garderoby, bezkompromisowych materiałów z jakich jest wykonana. Dlatego zarówno buty jak i galanteria skórzana powinny być wykonane z wysokiej jakości skór naturalnych, które oprócz luksusowego charakteru, będą służyć przez dłużą chwilę, a w przypadku toreb nawet przez długie lata. Do męskiego garnituru naturalnym dodatkiem jest aktówka lub torba biznesowa. ADAM BARON proponuje współczesnym mężczyznom poszukującym w życiu autentyczności unikatową i niezawodną aktówkę skórzaną męską SLOW Act w kolorze koniakowym, wykonaną metodami kaletniczymi z wytrzymałej włoskiej skóry naturalnej wysokiej klasy.

 

Koniakowa torba skórzana jako idealne uzupełnienie stylizacji

Kolor koniakowy będący jednym z bardziej odważnych odcieni brązu, idealnie komponuje się z większością stylizacji męskich, a dobór dodatków w tym kolorze jest równie prosty i skuteczny jak w przypadku ciemniejszych odcieni brązu.

 

Od wielu lat jednymi z najbardziej cenionych i niezawodnych, są garnitury w niebieskich barwach. Na stałe wpisały się one w kanon światowej mody, głównie za sprawą swej elegancji, praktyczności oraz wszechstronności, gdyż w zależności od dobranych dodatków mogą one przybierać formę mniej lub bardziej oficjalną. Ponadto, w porównaniu do czarnego garnituru, niebieski odpowiednik, pasuje do praktycznie każdego typu urody i odcienia skóry, za sprawą czego jest często wybierany. Torba skórzana oraz buty w kolorze koniakowym bezbłędnie uzupełniają męski niebieski garnitur dodając całej stylizacji nieprzeciętnego charakteru. Wysublimowany charakter dodatków w kolorze koniakowym dobrze sprawdzi się także w połączeniu z garniturami w różnych odcieniach szarości – od jasnej popieli aż po grafit mający w sobie tony idące w czerń. Skórzana koniakowa aktówka w takim zestawieniu kolorystycznym sprawi, że stylizacja nabierze nietuzinkowego charakteru, a całość kreacji stanie się mniej formalna. Dobór garnituru bywa także dokonywany ze względu na pogodę i porę roku. W letnie, słoneczne dni buty i skórzana torba w kolorze koniakowym będą również idealnie współgrały ze stylizacjami w kolorze białym. Tony brązowo-zielone jakie zawiera w sobie kolor khaki oraz żółte dopełniające kolor szampański dzięki koniakowym dodatkom zostaną mocno podkreślone, a akcesoria staną się charakterystycznym i najbardziej zauważanym elementem całego stroju.


Galanteria skórzana w odcieniu koniakowym będzie spójna również z garniturami, w których dominują tony zielone oraz brązowe. Należy jednak uważać, gdyż nie do wszystkich odcieni brązowych garniturów koniakowe akcesoria będą odpowiednie. Stylizacji o jaśniejszych i cieplejszych odcieniach powinny być uzupełnione ciemniejszymi dodatkami, natomiast w przypadku garniturów w stonowanym i przygaszonym odcieniu brązu oraz tych w kolorze oliwkowozielonym torby skórzane w kolorze koniakowym będą elementem ożywiającym całą stylizację.

 

W swojej kolekcji marka ADAM BARON oferuje mężczyznom szeroką gamę koniakowych toreb, które dzięki swojej różnorodności ze względu na swoją pojemność, ilość kieszeni oraz krój stanowią interesujący dodatek do praktycznie każdej męskiej stylizacji. Skórzana teczka biznesowa Nonconformist Sharp4 Bag, z dwoma dodatkowymi kieszeniami z przodu, nie tylko jest praktyczna i pomieści wszystko co mężczyzna na co dzień potrzebuje nosić w torbie, ale będzie postrzegana jako gustowny element męskiego image.