Jak dobrać męską torbę na ramię i jak ją nosić?

Porady

Czasy w których mężczyźni z rezerwą podchodzili do toreb na ramię bezpowrotnie minęły. Od kilku sezonów jest ona jednym z najważniejszych elementów zarówno codziennego jak i biznesowego stylu. Wszystko co najważniejsze może być na wyciągnięcie ręki. Codzienność stawia nas przed najróżniejszymi sytuacjami. Inaczej ubierzemy się do biura, a inaczej w podróż. Wymagania stawia przed nami nie tylko dress code, ale również akcesoria oraz narzędzia które musimy ze sobą zabrać. Jak dobrać męską torbę na ramię aby czuć się z nią dobrze, jest często kwestią indywidualnych preferencji, jeśli jednak szukasz wskazówek, które ułatwią ci wybór, trafiłeś w dobre miejsce.

23 sierpnia 2018

Autor: Adam Baron

41
Jak dobrać męską torbę na ramię i jak ją nosić?

W biurze i na spotkaniu

W miejscach w których obowiązuje elegancki dress code, wcale nie trzeba rezygnować z funkcjonalności. Odpowiednia torba skórzana nie tylko będzie sprawiać pozytywne wrażenie wśród współpracowników i klientów, ale może też pomieścić wszystko co potrzebne do pracy, jak laptop, notatnik czy tablet. Jej kolor powinno dobierać się do innych skórzanych dodatków lub butów. Jak nosić męską torbę na ramię, żeby nie dopuścić do ścierania się marynarki? Warto wybrać model posiadający rączkę.

 

Eleganckie modele męskich toreb dla wymagających znajdziesz w kolekcji ADAM BARON Executive i ADAM BARON SLOW

A po pracy…

Styl mniej formalny, czyli tak zwany smart casual nie wyklucza posiadania torby na ramię. Wręcz przeciwnie, otwiera nowe możliwości ich doboru. Zdecydowanie częściej w przypadku tego stylu wybiera się torby zamszowe i z nubuku, a także z nielakierowanej skóry, często łącząc różnorodne materiały, czy kolory. Pojawiają się również odważniejsze dodatki oraz elementy jak duże zewnętrzne kieszenie.

 

Torby z kolekcji ADAM BARON Day spełnią potrzeby smart casualowych indywidualistów.

Torba męska na weekend i w podróż

Nie ważne, czy wybierasz się na weekend za miasto, czy na dłuższy urlop, Torby skórzane męskie powinny spełniać swoją funkcję w jak największym stopniu. Na krótkie wypady wystarczy kosmetyczka, jednak na dłuższe podróże będziesz musiał zaopatrzyć się w większych rozmiarów torbę. Musisz się w końcu upewnić, że oprócz portfela i dokumentów pomieści również ubrania na zmianę, kask rowerowy, czy przewodnik po obcym mieście. Oprócz pojemności, warto również zwracać uwagę na liczbę kieszeni pod kątem ich przydatności. 

 

Po torby na weekendowe wypady lub na dłuższe wycieczki sprawdź ADAM BARON Travel. 

Na co zwracać uwagę

Wybierając torbę na ramię dopasowaną do konkretnych potrzeb i okazji, kieruj się kilkoma kryteriami. Zwracaj uwagę na jakość materiału. Najdłużej służyć ci będzie torba skórzana, o ile będziesz pamiętać o jej właściwej pielęgnacji oraz konserwacji. Decydując się na konkretny kolor, weź pod uwagę z jakimi dodatkami będziesz ją ubierał i w jaki sposób dany odcień koresponduje z twoją osobowością. Od ilości oraz wielkości przedmiotów które będziesz przenosić w torbie powinna zależeć ilość kieszeni, przegródek oraz ich wielkość. W zależności od preferencji co do jej przenoszenia, dobieraj długość paska, materiał z jakiego jest wykonany, a także obecność lub brak rączki.

 

Torby na ramię widuje się coraz częściej w wyposażeniu współczesnych mężczyzn. Nie ma w tym nic dziwnego, mogą być one zarówno modnym dodatkiem, jak i spełniają funkcjonalną rolę w codziennym życiu. A jakie torby wyrażają Ciebie najtrafniej?