Jak dopasować męską torbę do stylizacji?

Porady

Męska moda uchodzi za bardziej konserwatywną i mniej podatną na eksperymenty, niż ta kobieca. Pomimo tego, że według nas każdy ma prawo manifestować swoją osobowość w sposób jaki uzna za stosowne, do pewnego stopnia musimy się z tą tezą zgodzić. Nie wynika to natomiast z faktu szufladkowania mężczyzn w żaden sposób, a bardziej z tego, że panowie zwykle tak samo mocno jak bycie „modnym”, cenią sobie rozwiązania funkcjonalne i przydatne na co dzień.

18 marca 2021

9
Jak dopasować męską torbę do stylizacji?

Bardzo dobrze widać to na przykładzie doboru toreb męskich do preferowanych stylizacji. Ponadczasowa klasyka i nutka elegancji jest tutaj bardziej niż wskazana i to tak naprawdę bez względu na to, z jakim outfitem mamy do czynienia. Mimo to istnieją pewne ogólne zasady doboru dodatków – w tym męskich toreb do pracy – w związku z czym warto się nad nimi na chwilę zatrzymać.

Wizerunek jako całość

Każdy, kto choć w minimalnym stopniu zwraca uwagę na to, co nosi na co dzień, wie doskonale, że jego wizerunek to suma dużych i małych (niekoniecznie mniej ważnych!) elementów. Oczywiście na pierwszym planie zawsze będą ubrania, a w sezonie jesień-zima zwłaszcza odzienie wierzchnie. Natomiast tym, co odróżnia stylizację poprawną od dobrej, jest ten przysłowiowy diabeł tkwiący w szczegółach – w tym przypadku chodzi oczywiście o dodatki.

 

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że kategoria dodatków stylizacyjnych jest bardzo pojemna. Znajdują się w niej zarówno bardzo drobne detale, z którymi raczej nie rozstajemy się przez cały dzień (na przykład pasek czy biżuteria), jak i elementy większe, bardziej funkcjonalne, takie jak torba codzienna. I właśnie ta ostatnia kategoria jest dla panów potencjalnym polem minowym, ponieważ mając świadomość, że torbę czy plecak używają czasem wyłącznie okazyjnie, nie zawsze dbają o to, by tworzyły spójną całość z resztą stylizacji. A jak pokazuje praktyka, wcale nie taki diabeł straszny!

Torba męska niejedno ma imię

Przyjęło się, że to kobiety chętnie wypełniają swoją szafę ubraniami i dodatkami, a w kasetkach kolekcjonują niezliczoną ilość biżuterii. To oczywiście stereotyp, w którym jest tylko ziarnko prawdy. Jest on zresztą o tyle krzywdzący, że przecież panowie też coraz częściej i chętniej sięgają po różne akcesoria z danej kategorii, których używają w zależności od potrzeb danego dnia. Doskonałym przykładem są tu właśnie torby skórzane męskie.

Aktówka – wygoda i elegancja

Zacznijmy od najmniejszego „kalibru”, czyli klasycznej aktówki. Zazwyczaj służy nam jako uzupełnienie stylizacji biznesowej lub codziennej pół-eleganckiej (głównie za sprawą faktu, że zwykle nie posiada rączki). Ta niewielka męska torba skórzana, między innymi dzięki swoim rozmiarom, jest stosunkowo dyskretna i z pewnością przywodzi na myśl konotacje związane z szeroko pojętą elegancją oraz minimalizmem. Przy tym jest funkcjonalna, bo zmieści wszelkie potrzebne na co dzień dokumenty czy tablet. Doskonałym przykładem eleganckiej, ale jednocześnie nowoczesnej aktówki jest Nonconformist Uno cognac z oferty naszego sklepu internetowego. Jeśli potrzebujesz nieco bardziej pojemnej torby tego typu, sprawdź większe modele z rączką.

 

slow-act-adam-baron

Torba codzienna – gdy liczy się funkcjonalność

Kto powiedział, że męska torba skórzana musi mieć wydźwięk jednoznacznie elegancki, wręcz formalny i stricte biznesowy? W końcu wielu panów używa jej po prostu na co dzień, jako alternatywy dla plecaka, który jednak w większości przypadków kojarzy się ze stylem sportowym. Jeśli natomiast wolimy stylizację casualową, tak zwana torba codzienna będzie idealnym wyborem. Od aktówki różni się przede wszystkim wymiarami – jest większa, szersza, głębsza i po prostu o wiele pakowniejsza. Zazwyczaj posiada sporo przegródek na różne mniejsze przedmioty, a główna komora (lub komory) z powodzeniem zmieszczą przynajmniej laptopa i niezbędne dokumenty. Natomiast jeśli wybierzemy naturalną skórę, to wcale na rzecz wygody nie musimy rezygnować z tej nutki elegancji, na jakiej nam zależy w pół-formalnym stylu. Kolekcja Nonconformist prezentuje ciekawe propozycje w kontekście męskich toreb na co dzień – każdy z pewnością znajdzie tam idealny model, dostosowany do swoich potrzeb, stylizacji i… charakteru!

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

 

Torba weekendowa – gdy trzeba zmieścić więcej

Czasem jest tak, że potrzebujemy spakować coś ekstra, na przykład na krótki, weekendowy wyjazd, a nie chcemy zabierać ze sobą wielkiej walizki. Wówczas sprawdzi się większa torba skórzana – tak zwana weekenderka. Torby weekendowe z naszej oferty zaprojektowane są w taki sposób, by zmaksymalizować miejsce do spakowania rzeczy w podróży, a jednocześnie zmniejszyć ilość „zakamarków” na niewielkie przedmioty. Skórzana torba weekendowa to z pewnością rozwiązanie z klasą, które może zastąpić zwykłą walizkę – szczególnie na nieco krótszych dystansach. W naszym sklepie dostępne są trzy modele bardzo pakownych, ale klasycznych i prestiżowych toreb podróżnych: Nonconformist Travel oraz nieco inaczej zaprojektowane modele Verity Weekend (z osobną komorą na buty) oraz Verity Two Function (z dwoma dodatkowymi wewnętrznymi kieszeniami zamykanymi taśmą suwakową). Ich zaletą jest wodoodporna podszewka i dodatkowy pasek do noszenia na ramieniu.

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)