Wszędzie nas oceniają
Upowszechnienie się Internetu miało kolosalny wpływ na życie codzienne milionów ludzi. Równie istotną rewolucją stało się spopularyzowanie mediów społecznościowych, gdzie niemal każdy z nas ma swoje alter ego, nierzadko odbiegające (nie oszukujmy się – również w kwestii wyglądu) od tego, jacy jesteśmy na co dzień. Z biegiem czasu okazało się jednak, że globalna sieć i łatwość nawiązywania kontaktu z wieloma osobami na świecie ma więcej, niż jeden wymiar.
Jednym z nich jest możliwość oceniania osób, z którymi mamy kontakt. Zapewne chcielibyśmy być weryfikowani na podstawie naszych umiejętności, kompetencji, inteligencji, czy chociażby poczucia humoru, ale prawda jest brutalna – w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na wygląd zewnętrzny drugiej osoby. W Sieci jest to szczególnie mocny trend, ponieważ najczęściej nie mamy możliwości spotkania się z kimś „twarzą w twarz”, w związku z czym liczba elementów, jakie składają się na mityczne pierwsze wrażenie, zostaje zredukowana do tych paru pikseli na ekranie monitora.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Wiele można tym zyskać, ale też sporo stracić. Wniosek? Jeśli chcemy budować markę osobistą lub po prostu spójny wizerunek, konieczna jest inwestycja w siebie, we własny look. A jego nierozerwalną częścią jest odpowiedni ubiór + dodatki. I płeć nie ma tu większego znaczenia – swoistej ocenie podlegają tak naprawdę wszyscy i dzieje się to cały czas.
Praca nad męskim stylem
Liczba męskich stylizacji, które są szeroko akceptowalne we współczesnym społeczeństwie, stale rośnie. Dziś każdy może wyrażać siebie bez większego skrępowania, wybierając zróżnicowany outfit i dobierając do niego dowolne dodatki. Nie znaczy to rzecz jasna, że chcąc mądrze zainwestować w swój wizerunek, możemy uprawiać „wolną amerykankę”. Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać, by pieniądze wydane na siebie nie okazały się zmarnowane.
1. Spójność
Może zabrzmi to zaskakująco, ale spójność wizerunkowa i stylizacyjna ma może jeszcze większe znaczenie u panów, niż u pań. Być może wynika to z tego, że mimo wszystko kobiece stylizacje bywają bardziej zróżnicowane i składają się z większej ilości elementów, przez co trudno jest wyraźnie wskazać te w sposób oczywisty błędne. Mężczyzna, chcąc być odbierany na zewnątrz w konkretny sposób, musi dobierać elementy outfitu dość ostrożnie – co oczywiście nie znaczy, że nie ma tu żadnego pola do interpretacji. Natomiast jeszcze długo nie zmienią się pewne konwenanse, dlatego jeśli mówimy o biznesowym look’u, to nie obejdzie się bez garnituru lub eleganckiej koszuli z marynarką oraz… męskiej torby.
2. Wiedza
To punkt obowiązkowy nie tylko na naszej liście, ale wszędzie tam, gdzie chcemy, by coś wyszło dobrze w konkretnej dziedzinie. Bez podstawowej wiedzy, znajomości głównych zasad, nie ma szans stworzyć nic lepszego, niż przeciętne. A przecież inwestując w swój wizerunek nie chcemy zginąć w morzu przeciętności. Dlatego też przed pójściem na zakupy warto poszerzyć swój zasób wiedzy – można to zrobić online lub skorzystać z pomocy stylistów.
3. Konieczne koszty
Każdy inwestor wie, że potencjalnie zyskowna inwestycja musi nieść za sobą pewne koszty. Oczywiście, często zależy nam na ich minimalizacji, ale nie na wszystkim trzeba i można oszczędzać. Jeszcze większe znaczenie ma to wówczas, gdy inwestujemy w coś, co ma przynieść efekty w dłuższym horyzoncie czasowym. A niewątpliwie tak jest z naszym wizerunkiem – jego zbudowanie trwa, jest procesem żmudnym, ale potencjalne korzyści są ogromne, trwają przez lata. Dlatego też narzędzia do jego przeprowadzenia muszą być odpowiednio cenne.
4. Konsekwencja
Ten punkt wynika wprost z poprzedniego. Jeśli inwestujemy w proces, który jest długotrwały, nie możemy się zniechęcać, odpuszczać sobie i zmieniać zdania w trakcie jego trwania. Cierpliwość i systematyczność ma tu kluczowe znaczenie.
5. Siła detali
Nie wolno nie doceniać roli dodatków w budowani własnego wizerunku. Dobrej klasy zegarek, torba do pracy dopasowana do ogólnego stylu, nienachalna biżuteria – to tylko część drobiazgów, które mogą zrobić różnicę.
Męska torba skórzana, czyli mocny akcent stylizacyjny
Osoby, które powątpiewają w zakupy ubrań i dodatków jako inwestycji długoterminowej, wskazują na ich zużycie, przez co niemożność uczestniczenia w procesie budowania wizerunku przez lata. To jest prawda tylko częściowo. Wiele bowiem zależy od jakości dobranych elementów.
Spójrzmy na męskie torby skórzane. Na przykładzie marki ADAM BARON można zauważyć, jak wielkie znaczenie mają tu odpowiednie surowce. Skóra bydlęca wysokiej klasy, o ile odpowiednio pielęgnowana, potrafi przez lata przetrwać w niemal niezmienionym stanie, nawet przy stosunkowo dużej eksploatacji.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Nasi klienci wielokrotnie pisali do nas z opiniami odnośnie użytkowania naszych toreb, do czego zresztą gorąco ich zachęcamy. Wśród uwag typowo funkcjonalnych, na pierwszy plan wysuwa się jedna rzecz – nasze torby są niejako „towarzyszami życia”, przy czym potrafią też w pewnym stopniu kreować rzeczywistość, będąc mocnym, widocznym, bardzo istotnym elementem dopełniającym elegancki lub casualowy wizerunek. Ludzie korzystają z nich przez lata, nawet ponad dekadę, a te co najwyżej pokrywają się szlachetną patyną i naturalnymi, dodającymi klasy przetarciami. Mało tego, prestiżowa torba do pracy czy weekendowa z czasem wręcz nabiera wartości, czego namacalne przykłady mieliśmy już w historii wielokrotnie, choćby zaglądając do oferty znanych domów aukcyjnych.
Trzeba zatem należycie doceniać dodatki, które – jeśli są odpowiedniej jakości – mogą stać się wręcz jednym z głównych elementów budowania wizerunku przez pryzmat naszego codziennego wyglądu, a jednocześnie stanowić zyskowną inwestycję (również tę finansową).