Na co zwrócić uwagę przy wyborze torby na laptopa?

Porady

Trudno jest nam sobie wyobrazić życie bez współczesnych technologii, zwłaszcza bez komputera. Zabieramy ze sobą laptop kiedy musimy wygłosić ważną prezentację, napisać raport w drodze z biznesowej konferencji, czy obejrzeć film w pociągu. Przewożenie notebooka bez jego odpowiedniego zabezpieczenia może jednak prowadzić do jego zniszczenia. Co w takim razie robić, żeby uchronić się przed zalaniem czy urazami mechanicznymi komputera? Z pomocą przychodzi torba na laptopa, która może nie tylko chronić nasz cenny sprzęt, ale być gustownym oraz praktycznym dodatkiem.

28 maja 2019

Autor: Adam Baron

23
Na co zwrócić uwagę przy wyborze torby na laptopa?

Dlaczego torba, a nie plecak?

Torby na laptopa różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale również przeznaczeniem. Po inną torbę sięga się, gdy w grę wchodzi przenoszenie niewielkich rozmiarów netbooka, czy tabletu, a po inną kiedy laptop ma 18 cali i więcej. Od rozmiarów oraz wagi zależy nasz komfort, więc warto się upewnić, że torba na laptop będzie wygodna w użytkowaniu, a na pewno nie będzie narażać nas na przeciążenie, czy ból kręgosłupa przy dłuższym noszeniu. Wybierając torbę zamiast plecaka, zwykle zależy nam na stylu i elegancji, nie chcemy jednak rezygnować z komfortu. Dlatego zawsze zwracaj uwagę na takie aspekty jak wygodny pasek na ramię.

Materiał? Nie idź na skróty

Dostępne w supermarketach i sklepach ze sprzętem komputerowym torby na laptopa, wykonane są zwykle z poliestru, poliuretanu, neoprenu, nylonu oraz innych sztucznych materiałów. Mimo że zachęcają ceną, torby z tego materiału nie zawsze są w stanie oprzeć wszystkim niesprzyjającym warunkom, a przez ich sportowy, nowoczesny krój nie wiążemy ich z biznesem. Z eleganckim mężczyzną lub kobietą kojarzą się zwykle aktówki oraz torby biznesowe wykonane ze skóry. Przewaga naturalnej skóry nad poliestrem, czy innymi sztucznymi materiałami leży w jej trwałości i niepodrabialnym, autentycznym charakterze.

Funkcjonalność i design torby na laptopa

Solidność wykonania to kluczowa cecha torby w której przenosić będziemy cenny laptop. Dlatego zwróć uwagę na takie aspekty jak usztywnienia, jakość obszyć, czy solidność wykonania zamków oraz zatrzasków. W zależności od tego do jakich celów oprócz przenoszenia notebooka będziesz wykorzystywał torbę, dobierz liczbę przegródek, kieszeni i kieszonek. Warto mieć ich przynajmniej kilka, żeby móc wygodnie nosić ze sobą również dokumenty, czy przedmioty codziennego użytku jak portfel, smartfon czy klucze. Pasek jest nie mniej ważnym elementem torby, który pozwoli odciążyć ręce przy dłuższym noszeniu.

Dopasowanie do potrzeb

Każdy z nas w zależności od uprawianej profesji, stylu życia i gustu będzie zwracał uwagę na inne aspekty wybieranych przez siebie dodatków. W kolekcji ADAM BARON Executive znajdują się torby, które sprawdzą się szczególnie wśród osób, które równie wysoko cenią sobie biznesowy wygląd, co przestrzeń na dodatkowe przedmioty jak długopisy, notatnik, czy książkę. Zmieścisz w nich laptop o przekątnej ekranu nawet ponad 18 cali. 

Niezależnie od tego czy jesteś biznesmenem na wysokim szczeblu, czy dopiero aspirujesz do zostania nim, z pewnością zależy ci na tym, aby uchodzić za profesjonalistę. Wygląd zewnętrzny i dobór dodatków to co prawda nie wszystko, ale z pewnością przyczynia się do kreowania pierwszego wrażenia. To od ciebie zależy, czy będzie ono pozytywne, czy nie. Nawet w czymś tak prozaicznym jak wybór torby na laptopa, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak wytrzymałość, funkcjonalność, czy styl.