Na co zwrócić uwagę przy zakupie torebki skórzanej?

Porady

Kupując torebkę zwykle patrzymy wyłącznie na jej wygląd i to, czy będzie pasować do reszty naszej garderoby. Mało która z nas wie, na co zwrócić uwagę przy zakupie torebki skórzanej, by móc cieszyć się produktem doskonałej jakości przez lata. W końcu nie wszystkie rodzaje torebek skórzanych mogą cieszyć się dobrą renomą. Co zrobić, by się nie naciąć?

25 marca 2021

7
Na co zwrócić uwagę przy zakupie torebki skórzanej?

Na co zwrócić uwagę kupując torebkę skórzaną?

Lista rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie torebki skórzanej:

  • Przeznaczenie i rodzaj torebki
  • Okucia, zamki i zapięcia
  • Kraj pochodzenia i garbowania skóry
  • Typ skóry i sposób wykończenia
  • Kraj i sposób produkcji torebki
  • Przeznaczenie i rodzaj torebki

 

Zanim w ogóle przystąpimy do zakupu, powinnyśmy zastanowić się, do czego będzie ma nam służyć ta torebka. Czy ma to być torebka do pracy w biurze, aktówka, „listonoszka”, torebka casualowa, czy może coś bardziej eleganckiego? W rodzajach torebek można przebierać, dlatego dobrze sprecyzować swoje oczekiwania jeszcze zanim zaczniemy poszukiwania. 

 

Torebka powinna być dopasowana do naszych potrzeb, przeznaczenia, a nawet do zawodu, jaki wykonujemy. Ważne jest również, by stanowiła ważne uzupełnienie naszej kreacji i dodawała czegoś wyjątkowego do naszego stylu. O ile panie pracujące w biurze, prawniczki, lekarki czy kobiety biznesu potrzebują bardziej klasycznej torebki miejskiej do pracy, o tyle w mniej profesjonalnych środowiskach zawodowych można pozwolić sobie na odrobinę luzu i nonszalancji. Wszystko zależy nie tylko od naszego gustu, ale przede wszystkim od naszych potrzeb.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

 

Okucia, zamki i zapięcia

Często oglądając torebki skupiamy się na ogólnym wyglądzie, zapominając o bardzo istotnych detalach. Wszelkiego rodzaju klamry, zamki, zapięcia, metalowe kółka, nóżki czy suwaki stanowią bardzo istotną część damskiej torebki, dlatego warto zwrócić uwagę na sposób ich wykonania. 

Powinnyśmy unikać plastikowych suwaków, które nie wyglądają estetycznie i mogą ulec uszkodzeniu. Bardzo ważne jest, by wszystkie okucia metalowe były starannie wykonane i poddane procesowi galwanizacji. Dzięki temu metalowe elementy nie będą ulegały utlenianiu, a także zmniejszy się ryzyko ich zarysowania. 

 

Kraj pochodzenia i garbowania skóry

O jakości skóry w dużej mierze świadczy kraj pochodzenia i garbowania skóry. To prawda, że torebki wykonane z włoskiej skóry bydlęcej i garbowane przez włoskich mistrzów garbarnictwa uchodzą za jedne z najlepszych na świecie. Nie oznacza to jednak, że każda skórzana torebka wykonana we Włoszech będzie posiadała gwarancję najwyższej jakości. Często hasło „made in Italy” nie oznacza włoskich surowców, ani włoskiej produkcji, a jedynie jest informacją, gdzie odbywa się ostatni proces wykończenia torebek. Z tego powodu bardzo istotne jest, by zwrócić uwagę, skąd tak naprawdę pochodzi skóra, z której wykonana jest nasza torebka oraz gdzie i w jaki sposób jest garbowana.

 

Torebki ADAM BARON wykonane są z najwyższej jakości włoskiej skóry bydlęcej, pochodzącej z najlepszych na świecie garbarni, gdzie proces przygotowania skóry odbywa się z wykorzystaniem naturalnych, ekologicznych garbników pochodzenia roślinnego.

 

Typ skóry i sposób wykończenia

Oprócz sposobu i miejsca garbowania skóry, bardzo ważny jest również jej typ. Warto zwrócić uwagę, by skóra, z której wykonana jest damska torebka była wykonana z najwyższej jakości, gęstej, jednolitej i mięsistej skóry bydlęcej. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że nasza torebka została wykonana z najlepszego kawałka skóry, który nie ulegnie zniszczeniu czy rozciągnięciu nawet po intensywnym użytkowaniu. Taki produkt posiada również niepowtarzalny, naturalny zapach skóry bydlęcej.

Oprócz tego powinnyśmy również zwrócić uwagę na wszystkie przeszycia i kluczowe elementy wykończenia. Warto sprawdzić, czy są one solidnie wykonane i nie posiadają widocznych niedociągnięć. 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

 

Kraj i sposób produkcji torebki

O ile skóry przygotowane przez włoskich mistrzów garbarnictwa są gwarantem najlepszej jakości surowców, o tyle jeśli chodzi o sposób wykonania i produkcji, dobrze jest zaufać specjalistom z lokalnego rynku. Większość wielkich marek szukając oszczędności przeniosło produkcję do krajów azjatyckich, w Europie zajmując się wyłącznie wykończeniem detali. Przez to, mimo stosowania dobrej jakości materiałów, sposób wykonania tych toreb pozostawia wiele do życzenia.

 

W tym zakresie polskie manufaktury kaletnicze, oparte na tradycyjnych metodach technologicznych nie mają sobie równych. Torebki ADAM BARON od początku do końca produkowane są w Polsce przez prawdziwych rzemieślników z wieloletnią tradycją szycia galanterii skórzanej. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wyroby są najwyższej jakości, solidne i starannie wykonane.