Skórzana torebka jako doskonały prezent na Dzień Matki

Porady

Od najmłodszych lat czujemy dreszczyk emocji przed wydarzeniami takimi jak Dzień Matki. Będąc małymi brzdącami, beztrosko rysowaliśmy naszym mamom kolorowe laurki i recytowaliśmy wiersze, potem za pieniądze podarowane przez tatę kupowaliśmy drobne upominki, aż wreszcie w momencie, gdy usamodzielniliśmy się, czuliśmy niesamowitą radość i dumę, mogąc z własnej kieszeni sprezentować upominek kochanej mamie.

27 kwietnia 2022

5
Skórzana torebka jako doskonały prezent na Dzień Matki

To piękne wspomnienia, a powrót do nich pozwala nam przypomnieć sobie, jak długą drogę przebyliśmy, by znaleźć się w miejscu, w którym teraz się znajdujemy i jak wielką rolę w tym wszystkim odegrali rodzice. Umożliwia nam też uświadomienie sobie jednej bardzo istotnej rzeczy związanej z wręczaniem prezentów – że każdy etap życia człowieka, zarówno obdarowywanego, jak i obdarowywującego, wiąże się z innym podejściem do wręczania upominków. Dlatego z dzisiejszego punktu widzenia możemy siebie zapytać – czy to odpowiedni moment na to, by wysokiej klasy torebka ze skóry stała się naszym wyrazem wdzięczności za te wszystkie lata, kiedy nasza mama była dla nas opiekunem, przyjacielem i drogowskazem?

 

Odwieczny problem z prezentami

Odpowiedź na zadane w poprzednim akapicie pytanie nie może być jednoznaczna, bowiem to, czy dany prezent będzie udany, zależy od bardzo wielu czynników. Począwszy od gustu obdarowywanego, poprzez kwestie finansowe i skuteczne zbalansowanie funkcji użytecznych i dekoracyjno-sentymentalnych, na odpowiednim „tu i teraz” skończywszy. Przy czym to „tu i teraz” rozumiemy jako odpowiedni moment do wręczenia takiego, a nie innego prezentu. Bo czasem jest tak, że konkretna rzecz byłaby idealna dla naszej mamy, ale niekoniecznie na tym etapie jej życia lub w zaistniałych obecnie okolicznościach. Czasem okoliczności te są przejściowe i konkretny prezent można wykorzystać w przyszłości, czasem jednak będziemy musieli z niego zrezygnować całkowicie.

 

 

Wszystko, o czym piszemy wyżej, sprawia, że kluczową rolę w wyborze upominku na Dzień Matki (i nie tylko) gra dogłębna znajomość osoby obdarowywanej. Jej charakteru, gustu, potrzeb, przeżyć, czy aktualnej sytuacji życiowej. My, jako dzieci, stoimy na uprzywilejowanej pozycji, bowiem można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że znamy naszą mamę całkiem dobrze. Zawsze jednak (zwłaszcza w czasie naszej dorosłości, która wiąże się z „wymyśleniem” bardziej przemyślanych podarków) towarzyszy nam nutka niepewności – czy na pewno w tym roku również trafię z prezentem?

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

 

 

Spróbujmy zatem zastanowić się, czy skórzana torebka jest „pewniakiem”, który pozwoli nam odetchnąć z ulgą.

 

Torebka ze skóry – tak dobra, bo niejedno ma imię

To, że „dorosłe” prezenty znacząco różnią się od tych wręczanych w wieku młodzieńczym, ustaliliśmy już z całą pewnością. Dysponujemy w końcu zupełnie innym budżetem, niż wówczas, gdy mieliśmy kilkanaście lat, a i potrzeby naszych mam od tego czasu z pewnością się zmieniły. Torebka jednak wciąż pozostaje elementem ubioru, który nie wychodzi z mody – w takiej czy innej formie używana jest niemal przez wszystkie kobiety – także w wieku naszych mam.

 

I właśnie w tej różnorodności tkwi jej siła. Możesz dopasować ją do konkretnych potrzeb i preferencji, dbając o najmniejsze nawet szczegóły – również kolorystyczne.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

 

 

Na przykład torebka miejska z kolekcji ADAM BARON Home – jej wyjątkowo elegancki sznyt przywołuje na myśl kobietę aktywną, pewną siebie, na co dzień mierzącą się z wyzwaniami, jakie daje praca i życie w mieście. Kontekst biznesowy podkreślą jeszcze bardziej torebki właśnie z linii stricte biznesowej (w tym teczki i aktówki), które zachwycają wzornictwem i dostępne są w kilku kolorach – tak, by do każdej eleganckiej stylizacji panie znalazły coś dla siebie. Jeśli jednak wiemy, że osobie obdarowanej bardziej zależy na pakowności i funkcjonalnych przymiotach torebki, zawsze możemy sięgnąć po klasyczną shopperkę lub model Verity DayFull, które zapewnią maksimum komfortu na co dzień. Zatem opcji do spełnienia konkretnych, specyficznych potrzeb, jest całkiem dużo w tej kategorii produktowej – w tym właśnie tkwi siła torebki skórzanej jako prezentu.

 

Nienachalna odrobina luksusu zawsze w cenie

Każdy z przytoczonych wyżej modeli to misterne, rzemieślnicze wykonanie w manufakturze, które przywodzi na myśl najlepsze kaletnicze praktyki. To prezent na lata, który starzejąc się, tak naprawdę tylko się uszlachetnia. Jest naszym towarzyszem na co dzień i od święta, w każdej pozostawionej na nim zmarszczce możemy odnaleźć jakąś ciekawą historię z naszego życia. Ta metafora doskonale oddaje charakter tego prestiżowego produktu, który świetnie współgra z takim świętem, jak Dzień Matki.

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

 

 

Torebka z naturalnej skóry bydlęcej, której wykonanie nie jest efektem masowej produkcji dla sklepu sieciowego, to w pełni dojrzały, świadomy, cenny, trwały, ale równocześnie funkcjonalny poprzez zalety poszczególnych modeli podarunek, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej. Być może pojawią się na niej również łzy wzruszenia lub mimika wskazująca na zaskoczenie. Bez względu jednak na to, jakie uczucia będą nam wtedy towarzyszyć, wiele wskazuje na to, że będą to emocje silne, ale pozytywne.

 

 

Ostatecznie każda mama powie, że przecież liczy się pamięć i obecność. To prawda, że w takim święcie te rzeczy są najważniejsze. Jednak celebracja i podkreślanie chwil oraz gesty wskazujące na wdzięczność i uznanie są tym, co ludzie cenią sobie podczas takich obchodów, jak Dzień Matki. Dzieje się to także poprzez wręczanie prezentów, które w naszej kulturze ma miejsce szczególne. Warto to wykorzystać.