Skórzany portfel męski - na co zwrócić uwagę?

Porady

Portfel to niezbędny element codziennego życia każdego mężczyzny. Nosimy w nim pieniądze, dokumenty, paragony i wizytówki. Współcześnie stał się jednak czymś więcej niż tylko praktycznym dodatkiem. Coraz częściej ma wyrażać również charakter posiadacza oraz pasować do jego stylu życia. Wybór takiego, który będzie oddawać nasz charakter, a przy tym będzie praktyczny, nie zawsze jest łatwe. Skórzany portfel to logiczny wybór jeśli zależy nam na tym wszystkim, a przy tym chcemy, aby był to dodatek wytrzymały.

4 lutego 2019

Autor: Adam Baron

31
Skórzany portfel męski - na co zwrócić uwagę?

Rodzaj skóry ma znaczenie

Portfel jest jednym z najczęściej używanych męskich dodatków. Dlatego oprócz oddawania charakteru właściciela, powinien również być trwały, żeby mógł przetrwać nie rok, a nawet kilka lat intensywnego używania. Wybierając skórzany portfel męski, oprócz kroju zwróć uwagę na rodzaj skóry z jakiej jest wykonany. To ona oprócz wykończenia sprawia, że będzie nam towarzyszyć przez lata w doskonałym stanie. Naturalna skóra nie tylko odznacza się autentyczną elegancją, ale także solidnością, którą nie może pochwalić się większość materiałów. Portfele ADAM BARON powstają z najwyższej jakości bydlęcych skór pochodzących z garbarni włoskich mistrzów.

 

Wykończenie, czyli ważne szczegóły

Ręcznie szyty portfel to gwarancja solidności wykonania. Aby mieć pewność, że wybrany przez Ciebie portfel zostanie z tobą przez lata, zwróć szczególną uwagę na sposób w jaki został on zszyty. Równo poprowadzona, mocna nić, sprawi że nie będziesz musiał wybierać nowego portfela przynajmniej przez kilka następnych lat. Kolejne szczegóły, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę są jakość zapięć i suwaków. Niedokładnie wykonane mają tendencję do szybkiego niszczenia się. Współczesne portfele jednak coraz częściej powstają bez nich.

 

Męski portfel slim, czyli mniej znaczy więcej

Portfel jako praktyczny dodatek, powinien jednocześnie spełniać swoją rolę i dobrze się prezentować. Zbyt duże portfele są niepraktyczne i kojarzą się co najwyżej z maklerami giełdowymi z filmów o Wall Street z lat 80. Współczesny mężczyzna stawia na minimalizm, jakim jest portfel slim. Możliwe jest pogodzenie eleganckiego sznytu (który wcale nie musi się wiązać z przepychem) z nowoczesnością i praktycznością. W czasach kiedy gotówki używamy coraz rzadziej, a kart kredytowych coraz częściej, nie potrzebujemy pękającego w szwach portfela.

 

Portfel w stylu SLOW

W świecie wypełnionym wzorami i modelami, to właśnie minimalizm wyróżnia się najbardziej. W myśl tego powstały portfele ADAM BARON z kolekcji SLOW, które odznaczają się eleganckim wyglądem oraz prostotą wykonania. Wpisując się tym samym w rytm filozofii slow life, osiągają złoty środek między funkcjonalnością a gustownym wyglądem. Liczbę przegródek dobieraj do własnych potrzeb oraz ilości kart, które nosisz na co dzień ze sobą. Tymczasem wybierając kolor swojego portfela miej na względzie, że naturalne kolory skóry jak czarny, camel lub koniak prezentują się najbardziej szykownie i pasują zarówno do eleganckiego, jak i casualowego ubioru.

Zobacz również: Męski styl, czyli inwestycja w wygląd