Street Style - Połączenie wygody i stylu w modzie ulicznej

Fashion

Lubisz niezobowiązujące, wygodne stylizacje? Marzy Ci się odejście od sztywnego biznesowego dresscode’u i przejście na nieco luźniejszy look? Jeśli tak, to powinnaś zainteresować się modą miejską! Street fashion to nie tylko kurtki bomberki, czapki z daszkiem i bardzo szerokie spodnie – to łamanie schematów i sztywnych, przestarzałych zasad obowiązujących w modzie!

3 lipca 2023

10
Street Style - Połączenie wygody i stylu w modzie ulicznej

W modzie miejskiej jedyną zasadą jest to, że nie obowiązują w niej żadne zasady! Street style odrzuca ślepe podążanie za trendami, stawia na podkreślenie Twojej indywidualności i charakteru. Styl miejski w modzie daje Ci niemal nieograniczone pole do wyrażania siebie i demonstrowania, kim jesteś. 

Czym jest moda uliczna?

Street fashion narodził się w nowojorskiej kulturze hiphopowej, na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Pojawiły się w nim nawiązania do estetyki surferskiej, deskorolkowej, japońskiej mody ulicznej i punku. Oryginalnie stylem miejskim w modzie nazywano połączenie luźnych t-shirtów ze spodniami z obniżonym stanem i markowymi butami sportowymi – miało to wyrazić brak autorytetu w stylu, odrzucenie kanonów i reinterpretację mody. Dziś zakres definicyjny mody streetowej znacznie poszerzył się – teraz to nie tylko szerokie bluzy i luźne spodnie!

 

moda-uliczna-w-kolorach-czarnych

Moda uliczna dziś 

Dziś street fashion to przede wszystkim wygoda, oryginalność i innowacyjne połączenia. Jest to styl mocno spersonalizowany, w końcu chodzi w nim o to, żeby wyrazić siebie. W modę uliczną będą się więc wpisywać zarówno szerokie lniane spodnie, połączone z luźną koszulą i skórzaną torebką, marynarka nałożona na sportowy top i kolarki, jak i krótka bluza w towarzystwie luźnych jeansów. W streetwearze to ulica i styl zwykłych ludzi, a nie pokazy mody są inspiracją.

Ważnym elementem Street Stylu są kolory. Tutaj nie musisz stosować zasady podobieństwa, bo im bardziej kontrastowe, czy niepasujące do siebie odcienie, tym lepiej — w końcu w modzie ulicznej chodzi o to, żeby się za bardzo nie starać! Chcesz się dowiedzieć, jak wpleść do swojej szafy elementy streetwearu? Zdradzamy to w następnych akapitach!

 

street-fashion-stylizacja-uliczna

Moda uliczna damska

Moda streetowa to przede wszystkim wygoda, dlatego warto, aby Twój strój był komfortowy. Możesz zdecydować się na takie elementy jak oversizowa bluza, luźne spodnie dresowe, czy przewiewny trencz. W ostatnich sezonach bardzo modne stały się szerokie spodnie garniturowe, które zestawione z trampkami i luźną koszulą, idealnie wpiszą się w styl streetwearowy, przy jednoczesnym zachowaniu niewymuszonej elegancji. 

 

Streetwear lubi kontrasty, mieszanie stylów pozornie do siebie niepasujących, możesz więc ubrać jeansy, sportowe buty, biały t-shirt i zarzucić na to elegancką marynarkę — tym sposobem otrzymasz świetną miejską stylizację! Bardzo popularne w modzie ulicznej są ostatnio kolarki, w których stylizowaniu wiele osób inspiruje się Księżną Dianą. To właśnie ona nosiła je w towarzystwie luźnej bluzy i adidasów z wysoko podciągniętymi, białymi skarpetkami. Fanką takich spodni jest też Hailey Bieber, która najczęściej ubiera je ze sportowym topem i marynarką, osiągając tym doskonały streetwearowy look. Na tych przykładach widać, że modą uliczną możesz się bawić, zestawiać ze sobą pozornie nieprzystające do siebie elementy, mieszać style i tym sposobem tworzyć nowoczesne outfity – takie, jakich nikt inny jeszcze nie nosił. 

 

moda_uliczna

 

W streetwearze, tak jak zresztą w niemal każdym stylu, bardzo ważne są dodatki – to one nadają charakter stylizacji, są tak zwaną „kropką nad i”. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości akcesoria, takiejak okulary przeciwsłoneczne stylizowane na kocie oczy, firmowa srebrna biżuteria, czy torebka z prawdziwej włoskiej skóry. Dobrze wykonana damska torebka miejska skórzana, jak Dare! crossbody black, będzie idealnym dopełnieniem sportowo-eleganckiej stylizacji, inspirowanej Hailey Bieber, czy Księżną Dianą.

Odwiedź sklep z galanterią skórzaną ADAM BARON i zainspiruj się!

Moda uliczna męska

W męskiej modzie streetowej, podobnie jak w damskiej, nie obowiązują ścisłe zasady. Ważne, żeby Twój strój był komfortowy i abyś się dobrze w nim czuł! Bardzo korzystnie prezentującym się trendem w streetwearze są połączenia elementów eleganckich z casualowymi, na przykład spodnie chinosy, gładki t-shirt i skórzana nerka, najlepiej z prawdziwej skóry, jak Verity waist bag. Innym, coraz szybciej zyskującym na popularności trendem, jest noszenie koszuli z krótkim rękawem, z lejącego materiału i zestawienie jej z szortami do połowy łydki oraz krótkimi butami typu slip on. Idealnym dopełnieniem takiej stylizacji będzie niewielka listonoszka, którą możesz nosić przewieszoną przez ramię, jak na przykład Verity Business brown.

Elementem, który w ostatnim czasie szturmem podbija ulice miast, są plecaki, najlepiej skórzane i pojemne, jak Verity laptop backpack. Ten dodatek będzie się doskonale prezentował zarówno w bardzo luźnej streetwearowej stylizacji, gdzie prym będzie wiodła bluza i spodnie z niskim stanem, jak i w tej bardziej eleganckiej, z chinosami i sportową marynarką. W poszukiwaniu streetwearowych inspiracji warto śledzić instagramowych twórców, którzy dzielą się swoimi modowymi pomysłami na stylizacje. 

  moda streetowa - jasne stylizacje

Pokaż swój charakter i wyraź siebie za pomocą stroju! Szukaj głębi i doświadczaj życia w pełni ze stylem miejskim w modzie!