10 rzeczy, które warto nosić w torebce

Porady

Damska torebka to przedmiot pełen tajemnic! Skrywa wszystko to, czym kobieta nie chce dzielić się ze światem i wiele mówi o jej charakterze – bałaganiarstwie lub pedanterii, fantazji lub uporządkowaniu, skromności lub kokieterii... Przyglądając się zawartości torebki damskiej, jej licznym kieszonkom i zakamarkom, tak naprawdę możemy dowiedzieć się, co skrywa kobieca psychika.

8 marca 2019

Autor: Adam Baron

63
10 rzeczy, które warto nosić w torebce

„Każdy dzień jest podróżą, a wszystko czego potrzebujesz, znajduje się w twojej torebce” – tak o tym niewinnym elemencie damskiej garderoby pisała autorka „Sztuki prostoty”, Dominique Loreau. Ten wyjątkowy kobiecy atrybut podkreśla i odsłania charakter właścicielki, a jednocześnie pozwala ukryć wszystkie skarby dnia codziennego. Co zatem kryje torebka damska?

 

Must-have damskiej torebki

W torebce każdej kobiety z pewnością powinien znaleźć się elegancki portfel. W nim z kolei: gotówka, karty kredytowe, dokumenty i karty lojalnościowe. Choć obecnie kartą płatniczą lub nawet aplikacją w smartfonie można zapłacić niemal wszędzie, to jednak technologia bywa zawodna. Zawsze warto mieć przy sobie gotówkę, by czuć się komfortowo i uniknąć ewentualnych kłopotliwych sytuacji.

Telefon komórkowy to oczywiście kolejny must-have w damskiej torebce. Dla części kobiet to jedynie narzędzie służące do szybkich rozmów czy wymiany wiadomości, ale dzięki mnóstwie przydatnych aplikacji może pełnić wiele innych funkcji – pozwoli przejrzeć maile podczas podróży taksówką, uchwyci piękny kadr w trakcie spaceru po parku czy wyselekcjonuje najważniejsze informacje z kraju i ze świata. Niektórzy nawet czytają na nim e-booki! Warto zadbać o to, by nosić go w specjalnym etui. Podobnie jak klucze, które w damskiej torebce gubią się najczęściej. Dla zwolenniczek minimalizmu dobrym rozwiązaniem będą klucze w technologii one key, czyli jeden wykonany na zamówienie klucz, za pomocą którego można otworzyć wszystkie zamki.

Każda torebka damska mieści w sobie przynajmniej jeden kosmetyk – pomadkę ochronną, ulubioną szminkę, krem do rąk czy puder matujący. Kobiety, które chcą być gotowe na każdą ewentualność, a dodatkowo cenią porządek powinny postawić na podręczną kosmetyczkę. Taki przedmiot pomieści ulubione kosmetyki i ukryje niezbędne środki higieniczne. Wybierając damską torebkę, warto zatem postawić na pojemny model, który świetnie sprawdzi się na co dzień. Nasza propozycja to Shopper bag

  torebki-adam-baron

Nie tylko na prywatne drobiazgi

Solidnie wykonana damska torebka pomieści znacznie więcej niż tylko prywatne przedmioty codziennego użytku jak telefon czy portfel. Zaglądając głębiej okazuje się, że niejedna kobieta ukrywa w niej własne wartości i to, co najlepiej ją określa.

Z pewnością jednym z takich przedmiotów są okulary przeciwsłoneczne. Oprócz tego, że zapewniają ochronę oczu, podkreślaj indywidualny styl. W torebce wielbicielki egzotycznych podróży będą to stylowe muchy, u prawdziwej trendsetterki okularki o wąskim profilu, a wreszcie proste i klasyczne u eleganckiej businesswoman. Znajdzie się tam również miejsce na „coś do poczytania”. Biografia inspirującej postaci, wciągający kryminał, branżowy magazyn czy codzienna gazeta – kobiety doskonale zdają sobie sprawę z tego, że czytanie to przyjemność i źródło rozwoju, dlatego chętnie sięgają po lekturę na przykład podczas przerwy na kawę.

W prawdzie nowe technologie zdominowały codzienne życie, to jednak tradycyjne metody mogą w dalszym ciągu okazać się pomocne. Bez wątpienia w torebce warto nosić długopis lub ulubione pióro – przyda się do podpisania umowy lub zanotowania ważnych informacji. Notatki z kolei szybko sporządzimy w notesie lub kalendarzu. Obok tych przedmiotów, w torebce warto nosić również wizytownik. To małe, eleganckie pudełeczko świetnie uzupełni biznesowy look oraz doda klasy i prestiżu podczas ważnego spotkania.

Na koniec – to, o czym warto pamiętać to awaryjna przekąska. Paczka bakalii, zbożowy batonik, ulubiony owoc czy mała woda sprawdzą się zwłaszcza w trakcie intensywnego dnia – wtedy, gdy zabraknie czasu na drugie śniadanie.

 

Warto zajrzeć do swojej torebki i zbadać jej zawartość. Być może okaże się, że cześć „skarbów”, które do niej trafiły to zbędny balast albo dowód na to, że przywiązujemy się do rzeczy, które wcale nie ułatwiają nam codziennego egzystowania. Wówczas zalecamy pozostawienie tego, co najpotrzebniejsze, bo porządek w torebce to… porządek w życiu!