Czy w dzisiejszych czasach tradycyjne kaletnictwo może czemuś służyć?

Lifestyle

Poszukiwanie prawdziwych wartości pośród przedmiotów, którymi otaczamy się na co dzień każe nam przyjrzeć się procesowi twórczemu. W przypadku galanterii skórzanej naszej marki proces ten odbywa się w oparciu o tradycyjne metody kaletnicze. Jego rezultatem jest jakość, ale czy w dzisiejszym świecie może chodzić o coś więcej?

11 grudnia 2018

Autor: Adam Baron

109
Czy w dzisiejszych czasach tradycyjne kaletnictwo może czemuś służyć?

W naszej firmie wierzymy, że to, co robimy może służyć szlachetnej sprawie. Od początku istnienia szczycimy się twórczą pracą na rzecz tych, którzy później pokochają nasze produkty. Projektujemy je w taki sposób, by podkreślały charakter naszej marki, ale również Klientów, do których trafiają. „Jakość” oznacza dla nas możliwość tworzenia najdoskonalszych produktów przy jednoczesnym dbaniu o środowisko naturalne oraz normy etyczne. Kreowanie sztucznej potrzeby posiadania wciąż większej i większej liczby produktów jest nam obce – nasze torby tworzymy z myślą o tych, którzy wyznają zasadę, że lepiej „być” niż „mieć” i – podobnie jak my – nie zgadzają się na bezmyślny konsumpcjonizm. U nas nie kupujesz kompulsywnie za niewielkie pieniądze. U nas kupujesz za uczciwe pieniądze.

Wolność twórcza

Nasza marka powstała tuż po upadku ustroju komunistycznego jako wyraz umiłowania wolności i możliwości wyrażania własnego indywidualizmu – mamy odwagę robić to, w co wierzymy. Zamiast naśladować aktualne, szybko zmieniające się trendy, stawiamy na niezależność i własną intuicję. Daje nam to prawdziwą wolność twórczą, a dzięki temu powstają autentyczne produkty o wyrazistym charakterze.

 

Zobacz jak powstają torby skórzane ADAM BARON.

 

Skórzane torby, które tworzymy już od 25 lat nie mogłyby powstać bez pasji, wysiłku i poświęcenia. Nasza praca, a więc rzemieślniczy proces twórczy to możliwość wyrażania siebie oraz szansa na ciągły rozwój w otoczeniu innych. Nie dążymy do produkcji masowej. Torby, które oddajemy do użytku nie powstały z pomocą taniej siły roboczej w krajach borykających się z problemami ubóstwa czy wyzysku nieletnich. Przestrzegamy zasad i norm etycznych. Sprawiedliwe płace, odpowiednie warunki socjalne a przede wszystkim przyjazna atmosfera sprzyjają naszej twórczej pracy.

Nie bez znaczenia jest miejsce, w którym wszystko się zaczęło – rodzinna manufaktura kaletnicza w Nowym Sączu. To tutaj, od ćwierć wieku, na bieżąco powstają nasze produkty. Nie szyjemy ich na zapas, nie magazynujemy, by potem niszczyć i wyrzucać do kosza, jak to się dzieje w przypadku masowych produkcji globalnych marek. Wybierając produkty marki ADAM BARON masz pewność, że zostały uszyte w ramach realnego zapotrzebowania.

Autentyczny produkt

Charakter galanterii skórzanej ADAM BARON odzwierciedla naszą otwartość i ciekawość na świat oraz podejście do mody, sztuki użytkowej czy stylu życia. Cenimy wszystko to, co odzwierciedla harmonię i prostotę – cechy te przejawiają się w naszych produktach, a ich piękno jest ponadczasowe. Pomimo tego, że nasze torby, teczki i torebki świetnie wpisują się we współczesne trendy, to jednak naszym celem jest dostarczanie autentycznych produktów, które staną się prawdziwymi klasykami – bez obaw, że przeminą wraz z kolejnym sezonem.

Decydując się na zakup galanterii naszej marki, masz pewność, że to torba na lata. Przekonasz się o tym już po pierwszym dotyku – zainspirowani tradycją wielkich mistrzów sztuki kaletniczej, nasze torby szyjemy z najwyższej jakości włoskich skór. Z myślą o tym, by były funkcjonalne i służyły naszym Klientom przez lata, dobieramy mocne komponenty – zamki błyskawiczne, magnesy nefrytowe, zapięcia typu klik-klak czy metalowe nóżki w dnie. Co więcej, udzielamy pięcioletniej gwarancji na nasze wyroby, byś i Ty miał pewność co do ich jakości i wartości oraz uczciwej ceny, jaką proponujemy.

Zrównoważony rozwój

Jesteśmy zwolennikami polityki zrównoważonego rozwoju. Owa „równowaga” sprowadza się do odpowiedzialności – za swoją pracę, za współpracowników, za Klientów i wreszcie za świat. „Zrównoważenie” to dla nas troska o planetę – chcemy zmniejszać wpływ, jaki nasza działalność wywiera na środowisko, dlatego żadne materiały z naszej produkcji nie są marnowane. Z tych, które pozostały po uszyciu torby powstają inne produkty takie jak etui na klucze, breloki czy portfele.

Wolność tworzenia i możliwość ekspresji, którymi cieszymy się w codziennej pracy również traktujemy jako „zrównoważenie”. To dla nas sposób wyrażania siebie wśród tych, z którymi współpracujemy i wartości, potrzebne do tego, by razem tworzyć – szacunek, indywidualność, uczciwość, zaangażowanie. Nasze wyroby ukazują pasję i zaszczyt, które towarzyszą nam podczas pracy nad najdoskonalszymi produktami – począwszy od projektów, skończywszy na najdrobniejszych detalach. Działamy w oparciu o intuicję, odrzucając chłodną kalkulację, a nasz twórczy duch sprawia, że opieramy się wpływom przemijających trendów. Każdy z naszych pomysłów rodzi się bez ograniczeń, a później rozwija w harmonii z przyjętymi przez nas wartościami.

Dzięki codziennej pracy z pasją mamy możliwość samorealizacji i nawiązywania prawdziwych relacji, dlatego w naszej definicji „zrównoważonego rozwoju” uwzględniamy „etykę”. Jeszcze w starożytnej Grecji termin ten oznaczał „schronienie człowieka” lub „dom”, dlatego, mówiąc o „normach etycznych” w miejscu pracy, pamiętamy o tym, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za budowanie pozytywnej atmosfery i czynienia miejsca, w którym spędzamy dużą część życia bardziej przytulnym. Dzięki temu codziennie uczymy się i doświadczamy etycznych wartości – relacji, szacunku, odpowiedzialności, zaangażowania, jedności, ducha inicjatywy i piękna.

 

Każdego dnia pracujemy nie po to, by uszyć kolejne egzemplarze skórzanych toreb, ale przede wszystkim po to, by owe wartości miały swe odbicie w jakości naszych wyrobów. Wierzymy, że wpłyną one na życie naszych Klientów – niezależnie od tego, w jakich okolicznościach doświadczą autentyczności naszych produktów.

 

Zobacz także: Czym jest slow fashion? Poznaj najważniejsze zasady!