Torebka a typ figury - czy istnieje idealna torebka dla twojej sylwetki?

Fashion

O damskiej torebce możemy powiedzieć wiele: że jest odzwierciedleniem charakteru właścicielki, jej najlepszą przyjaciółką, a nawet powierniczką sekretów. Nie każdy jednak wie o tym, że torebka może mieć wpływ na to, jak prezentuje się nasza sylwetka.

30 kwietnia 2023

11
Torebka a typ figury - czy istnieje idealna torebka dla twojej sylwetki?

Chyba każda z nas słyszała o dobieraniu ubrań, w kolorach odpowiadających temu, jaki mamy typ urody, o konturowaniu twarzy, tak aby podkreślić jej zalety i ukryć wady, czy o dżinsach, które wyszczuplą naszą figurę. 

Nie każdy jednak wie, że na to jak będzie prezentować się nasza sylwetka, wpływ może też mieć to, jaką torebkę ubierzemy! Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jak dobrać torebkę do figury, to zapoznaj się z naszym artykułem. 

 

Jakie są typy kobiecych sylwetek?

Każda kobieta jest inna, wyjątkowa, na swój sposób piękna, warto jednak wiedzieć, w jaki sposób to piękno wydobyć, podkreślić! Pewnie każdą z nas spotkała sytuacja, kiedy zachwycałyśmy się kreacją koleżanki, a kiedy same ją przymierzyłyśmy, to nie prezentowała się już tak zjawiskowo. Było to najpewniej spowodowane różnicami budowie sylwetki, jedne z nas mają szerokie ramiona, drugie wąską talię, a jeszcze inne długie nogi. Naturalnym jest więc, że przy takim zróżnicowaniu, te same stroje nie będą na nas wyglądać w ten sam sposób. Aby pomóc nam podkreślić naturalne piękno powstał podział na rodzaje sylwetek: na gruszkę, jabłko, klepsydrę i paprykę. Znając swój typ figury, możemy robić zakupy ubraniowe w bardziej świadomy sposób — będziemy wiedzieć czego unikać, a na jakie produkty zwrócić większą uwagę. 

 

Torebka dla gruszki 

Figura gruszki — większe biodra i uda, wąskie ramiona, mniejszy biust i płaski brzuch, czyli typ sylwetki, jakim mogą poszczycić się takie gwiazdy, jak Jennifer Lopez, Beyonce, czy Katie Holmes. W stylizacjach dla kobiet z takim typem urody najważniejsze jest zachowanie proporcji, kluczowe więc będzie to, na jakiej wysokości będzie znajdować się torebka. Te niższe, drobne kobiety, o takim typie urody, powinny postawić na niewielką kopertówkę, jak ADAM BARON home 07, czy Verity Night.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

Torebka dla klepsydry

Najbardziej pożądana przez kobiety figura, czyli wąska talia, szerokie biodra i spory biust to tak zwana klepsydra, do jej szczęśliwych posiadaczek należą Marilyn Monroe, Salma Hayek czy Monica Belluci. Jeśli masz taką sylwetkę, to nie ma znaczenia, na jaką torebkę się zdecydujesz — Twoja figura w każdej będzie prezentowała się obłędnie! 

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

Torebka dla jabłka

Figura typu jabłko, czyli piękne, szczupłe nogi, duży biust i nieco większy, niż w innych typach figur, brzuch, bez wcięcia w talii. Takim typem figury cieszą się między innymi Oprah Winfrey i Melissa McCarthy. Posiadaczki takiej sylwetki przede wszystkim powinny podkreślać szczupłe nogi i ewentualnie wysmuklać górną część figury- czy to za pomocą dekoltu w kształci litery v, czy odpowiedniej torebki. Do tego zadania świetnie sprawdzi się spora torebka o zaokrąglonym kształcie, jak na przykład model Slow City 01 - perspektywa sprawi, że brzuch będzie wydawał się mniejszy. Kobiety o figurze jabłka, które zdecydują się na listonoszkę, powinny zwrócić uwagę na to, aby pasek nie był dłuższy niż do linii talii, torebka noszona wyżej wytworzy iluzję wcięcia w pasie - idealnie do tego zadania sprawdzi się torebka ADAM BARON home 10.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

 

Torebka dla papryki

Sylwetka w tak zwanym kształcie papryki, czyli nieco chłopięca, pozbawiona wcięcia w talii czy krągłości figura – najbardziej pożądana wśród światowej klasy modelek! Do szczęśliwych posiadaczek takiej sylwetki należą Kiera Knightley czy Lily Rose-Depp. Kobiety o takiej budowie ciała nie muszą martwić się zakrywaniem mankamentów, bo niemal we wszystkim będą wyglądały świetnie! Panie o figurze papryki nie muszą też przejmować się rozmiarem i kształtem torebki- doskonale będą się na nich prezentować zarówno minimalistyczne torebki na ramię  jak Conscious Mobile,  czy duże, eleganckie jak Crown Bag.

 

torebka-dla-klepsydry

 

Skoro już omówiliśmy typy figur, to możemy przejść do drugiego ważnego kryterium, które ma znaczenie przy wyborze torebki- czyli to, jaka torebka najlepiej się sprawdzi dla niskiej, a jaka dla wysokiej osoby. 

 

Torebka dla niskiej osoby

Jeśli jesteś niską kobietą i zależy Ci na tym, żeby tego nie podkreślać, to bardzo ważne jest to, abyś nie ubierała zbyt dużych i wyrazistych torebek, które mogą Cię optycznie przytłoczyć i wyglądać nieproporcjonalnie. Lepszym wyborem będą delikatne listonoszki, jak ADAM BARON home 06, czy bardzo modne w tym sezonie kuferki - na przykład Crown Bag 02

 

torebka-dla-jablka

Niekorzystnie na niskich osobach będą wyglądać torebki z długimi paskami, które tylko podkreślą niski wzrost i skrócą optycznie tułów. Zamiast tego, warto postawić na akcesoria, które można nosić w ręce lub w zagięciu łokcia, jak na przykład Fussy Handbag Black.

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

Torebka dla wysokiej osoby 

Analogicznie - wysokie kobiety najkorzystniej będą wyglądać w większych torbach, nawet te akcesoria w formacie XXL nie zaburzą proporcji ich figury. Na wysokich kobietach doskonale będą się prezentować shopperki, na przykład Aware Shopper Bag czy większe kuferki. Wysokie kobiety nie muszą też obawiać się długich pasków, jak w modelu Aware Move bag, gdyż nie zaburzą one proporcji sylwetki. 

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

 

 

Piękna torebka, która podkreśli atuty sylwetki i ukryje jej wady, to marzenie niejednej kobiety. Dlatego, kiedy już znajdziesz idealny dla siebie model, warto postarać się o to, aby był on też dobrej jakości, żebyś mogła nim się cieszyć znacznie dłużej niż jeden sezon. Takie właśnie są torebki od ADAM BARON, stworzone z dbałością o każdy szczegół, po to, abyś mogła się nimi cieszyć jak najdłużej.