Dlaczego warto kupować galanterię skórzaną z polskiej manufaktury?

Lifestyle

Powszechnie wiadomo, że najlepsze na świecie skóry pochodzą z włoskich i francuskich garbarni. Jednak "Made in Italy" nie daje nam gwarancji najwyższej jakości, jak kilkanaście lat temu, ponieważ wiele firm – sygnujących w ten sposób swoje wyroby – produkuje je masowo w Azji, a jedynie wykończenie toreb ma miejsce we Włoszech. Gdyby dodać do tego wartości, jakie niesie za sobą nasza rodzima produkcja, okaże się, że zakup wyrobu kaletniczego wyprodukowanego w Polsce to najlepszy wybór!

7 lipca 2020

16
Dlaczego warto kupować galanterię skórzaną z polskiej manufaktury?

Od ponad 25 lat prowadzimy manufakturę kaletniczą w Nowym Sączu. W produkcji naszych toreb korzystamy z najlepszych skór bydlęcych, wyprawianych w garbarniach włoskich mistrzów. Jako marka reprezentujemy najwyższą jakość i nie chodzi tu tylko i wyłącznie o produkty. Zawsze podkreślmy, iż „Jakość” to dla nas możliwość tworzenia najdoskonalszych produktów z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju, zarówno w kwestii troski o środowisko naturalne, jak i poszanowania norm etycznych. Nasze torby to „silne” torby, które wytrzymają długie lata – wyznajemy  zasadę, że lepiej „być” niż „mieć” i nie zgadzamy się na bezmyślny konsumpcjonizm, przejawiający się potrzebą posiadania wielu produktów, często wątpliwej jakości, które są wyrzucane zaraz po tym, gdy ulegną uszkodzeniu albo zniszczeniu. 

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ADAM BARON (@adambaron_)

 

Nie twierdzimy, że wszystkie powstałe w Chinach czy innych azjatyckich krajach produkty są niskiej jakości. Powstają tam również wyroby luksusowe, jednak europejska marka podpisująca się pod nimi nie może mieć całkowitego wpływu na to, w jaki sposób powstają, jak to ma miejsce w naszym przypadku. Ponadto produkty premium pochodzące z azjatyckich fabryk nie są już wcale oferowane w okazyjnych cenach. Firmy importujące luksusowe towary z Chin mają sporo wydatków: od księgowości, powierzchni biurowej i magazynowej, konieczności opłacenia podatków, pensji pracowników, wydatków na reklamę, cła, dopilnowania, by produkty spełniały europejskie normy, załatwienia formalności zezwalających na sprzedaż aż po ewentualne straty wynikające z zakazu sprzedaży i konieczności wycofania towaru na swój koszt w przypadku stwierdzenia niezgodności lub krytycznych wad w produkcie. Takie wyroby albo wymagają naprawy, albo zostają zutylizowane. Importer jest zobowiązany również do udzielenia gwarancji na sprowadzany produkt, a w przypadku sprzedaży online dodatkowo musi honorować zwroty towaru w ciągu ustawowo określonych 14 dni (w przypadku konsumenta). Cena luksusowej torby z Chin nie może być więc niska. Nie o pieniądze jednak w tym wszystkim chodzi, lecz o zasady.

 

W Państwie Środka głównymi ośrodkami produkcji akcesoriów skórzanych i kaletniczych są: Pekin, Szanghaj, południowa prowincja Guangdong (m.in. miasto Kanton) oraz południowo-wschodnia prowincja Fujian. Transport towarów do Europy z odległych Chin generuje znacznie większą emisję spalin do atmosfery niż transport lokalny lub odbywający się na terenie Europy. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż nie chodzi tylko o dostawę gotowych skórzanych wyrobów, ale i dostawy wysokiej jakości skór np. z Włoch do Państwa Środka w celu uszycia z nich luksusowych toreb, jakich oczekujemy. Generuje to wielokrotnie wyższe zanieczyszczenie środowiska naturalnego niż krajowa produkcja. Oprócz tego wymaga zaangażowania firm spedycyjnych oraz całej aparatury związanej z  odprawą, cłem i obsługą tego procesu. Zaangażowanych jest w to wiele osób oraz podmiotów gospodarczych. My wyznajemy zasadę prostego życia na własnych zasadach oraz kultywujemy podstawowe wartości. Jedną z nich jest ekologiczne podejście do produkcji. Jesteśmy zdania, iż zarząd każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego, każda korporacja i mała firma powinny poczuwać się do odpowiedzialności za kształtowanie losu naszej planety, którą coraz częściej nawiedzają gwałtowne zjawiska atmosferyczne o niszczycielskiej sile. Doświadczyliśmy ich, można powiedzieć, na własnej skórze – nasza manufaktura kilka razy ucierpiała z powodu powodzi. Przetrwaliśmy jednak trudne chwile, nigdy nie pozwalając sobie na utratę jakości – na wypuszczenie produktu gorszej jakości lub wadliwego wyrobu, ani też na masową produkcję w zewnętrznych fabrykach.

 

Temat ekologii jest nam bardzo bliski. To dlatego sprowadzamy skóry wyprawiane naturalnymi garbnikami z pracowni włoskich mistrzów garbarstwa. Nie szyjemy na zapas, lecz w miarę zapotrzebowania. Nie utylizujemy niesprzedanych produktów. Nie marnujemy ani kawałka skóry – z mniejszych, pełnowartościowych skrawków szyjemy portfele, paski, etui do kluczy. Produkujemy trwałe torby z najlepszych skór, starannie wykończone i zamykane na mocne nefrytowe magnesy, zapięcia typu klik-klak, zamki błyskawiczne i taśmy suwakowe, a także wyposażone w metalowe nóżki chroniące skórę od spodu, dzięki czemu produkty te użytkowane są przez długie lata. Potwierdzeniem ich jakości jest 5-letnia gwarancja, jakiej udzielamy na każdy nasz wyrób.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez British Vogue (@britishvogue)

 

Torby ADAM BARON powstają z poszanowaniem obowiązujących zasad i norm etycznych, co nie zawsze ma miejsce w Chinach i innych krajach azjatyckich. Tematyka podejścia pracodawców do pracowników w Państwie Środka jest nadal aktualnym tematem międzynarodowych dyskusji oraz działań organizacji pozarządowych. Tymczasem w naszej manufakturze pracujemy z poszanowaniem godności i indywidualności każdego z pracowników, wierząc w takie wartości jak: szacunek, indywidualność, uczciwość, zaangażowanie. Na co dzień towarzyszy nam wolność tworzenia i możliwość ekspresji. Nasze wyroby są efektem pasji i osobistego zaangażowania każdego z pracowników, a praca nad nimi to dla nas zaszczyt. 

 

U nas nie kupujesz kompulsywnie za niewielkie pieniądze. U nas kupujesz za uczciwe pieniądze. Zachęcamy do wspierania polskiej gospodarki i kupowania polskich produktów, których kody kreskowe zaczynają się od 590, a także do wybierania marek, które przestrzegają zasad zrównoważonego rozwoju i chcą mieć wpływ na los naszej planety!