Świąteczny klimat

Lifestyle

Niezależnie od tego czy w święta brodzimy w białym puchu, czy brunatnym błocie, jest to zawsze wyjątkowy czas. Czas w którym rodzina zbiera się, aby celebrować radość i miłość. Nawet jeśli przez cały rok żyjemy w pędzie, warto zatrzymać się na chwilę, by pozwolić sobie na oddech i dostrzec co jest ważne w życiu, a o czym zdarza się nam zapominać.

27 grudnia 2018

Autor: Adam Baron

36
Świąteczny klimat

Święta w rytmie SLOW

Ile razy powtarzaliśmy sobie, że zadzwonimy do rodziców, wujków, dzieci, aby tylko przełożyć to na chwilę która się w końcu nie wydarzyła? Ile razy planowaliśmy odwiedzić rodzinę z drugiego krańca Polski? Święta są czasem w którym warto celebrować relacje z najbliższymi, przypominać sobie o tym dlaczego ich kochamy. Choć na chwilę zapomnieć o sporach i tym co nas dzieli, a skupić się na tym co łączy. Święta powinny być również czasem, w którym pozwolisz sobie na oddech. Usiądź przy jednym stole z rodziną, chociaż przez chwilę postaraj się nie myśleć o obowiązkach.

 

Prezent pod choinkę

W wyjątkową atmosferę świąt wpisuje się również tradycja dawania sobie prezentów. Podarki wręczamy sobie od zawsze i z różnych okazji. Na urodziny, imieniny, rocznicę, czy po wprowadzeniu się do nowego lokum. Świąteczny zwyczaj zostawiania prezentów pod choinką jest wyjątkowy. I to nie ze względu na media, które już w listopadzie karmią nas świątecznymi reklamami. Niestety wpadając w zakupowy szał, często zdarza nam się zapominać o tym dlaczego w ogóle kupujemy prezenty. Nie liczy się kto da mamie największą bombonierkę, czy najdroższą torebkę, ważny jest gest bezinteresownego wręczania sobie podarunków. Warto raz w roku wręczyć najbliższej osobie coś, co zostanie z nią przez lata, praktycznie jej służąc nie tylko do następnej Wigilii, ale nawet przez kilka następnych lat. Prezent pod choinkę może być drobiazgiem, ale jeśli w jakiś sposób przyda się obdarowanej osobie, będzie miał wartość nie tylko sentymentalną. Nikt w końcu nie lubi oglądać swoich prezentów walających się na półkach i zbierających kurz. 

 

Nowy rok, nowe postanowienia

Święta to również czas kiedy zaczynamy snuć noworoczne postanowienia. Mamy wielkie plany powrotu do formy, czytania większej ilości książek, nadrobienia filmów które wygrały Oscara w zeszłym roku. Często zapału wystarcza nam na kilka pierwszych dni stycznia. W tym roku nie planuj co będziesz robić. Wystarczy, że obiecasz sobie, że będziesz przynajmniej raz w tygodniu spędzać czas na odpoczynku. Jak? To już zależy od Ciebie. Zrób to co lubisz najbardziej, albo nie rób nic. Po prostu. Spędź czas jak tylko masz ochotę. Zapomnij przez chwilę o obowiązkach i tym co masz na głowie. Nawet jeśli w tym czasie nie pobijesz swojej życiówki w biegu na 5 kilometrów, ani nie dokończysz ebooka, który chciałeś doczytać jeszcze miesiąc temu, to na pewno poczujesz się bardziej zrelaksowany, a do obowiązków podejdziesz ze świeżą głową.

 

Nawet jeśli przez cały rok nie miałeś czasu żeby się zatrzymać, pozwól sobie na to przynajmniej w święta. Poświęć tych kilka dni, aby być z rodziną, a także z samym sobą. Bez wielkich planów, czy usilnych prób nadania wyjątkowości tym chwilom. Święta będą wyjątkowe, jeśli po prostu pozwolisz sobie bez większej presji działać ich magii.

 

Pozwól sobie na chwilę odpoczynku i spraw wyjątkowy prezent na święta. Zobacz ofertę galanterii skórzanej dla niej i galanterii skórzanej dla niego