Jak mądrze korzystać z okazji na Black Friday?

Porady

Black Friday to nie tylko promocje, ale też wzmożona produkcja i stojąca za nią zwiększona emisja gazów cieplarnianych, oraz kupowanie niepotrzebnych produktów, które szybko wylądują w koszu. Jak więc korzystać z promocji na Black Friday, aby nie przyczyniać się do zwiększenia śladu węglowego?

31 października 2023

3
Jak mądrze korzystać z okazji na Black Friday?

Black Friday czy Green Friday? 

W ostatnim czasie popularność zyskuje tak zwany Green Friday, czyli stojący w opozycji do konsumpcyjnego Czarnego Piątku, dzień kiedy promuje się odpowiedzialne ekologicznie i zrównoważone zakupy. Idea Green Friday to wybór produktów, które są produkowane w etyczny sposób, czy wspierające lokalne przedsiębiorstwa. W ramach Green Friday organizowane są m.in. promocje na produkty ekologiczne, takie jak żywność organiczna, czy ubrania z materiałów, przy których produkcji nie szkodzi się środowisku.

Nierzadko organizuje się w tym okresie zbiórki na cele związane z ochroną środowiska, albo przeznacza część utargu z okresu Green Friday przeznaczana jest na cele ekologiczne. Zielony Piątek to inicjatywa społeczna, która ma na celu pokazanie, że jako konsumenci mamy wybór odnośnie do tego, jaki wpływ wywieramy na środowisko. Filozofia ta nie jest obca marce ADAM BARON.

Zrównoważony ekologicznie luksus od ADAM BARON

Galanteria skórzana od ADAM BARON tworzona jest w duchu zrównoważonego rozwoju, a nasze produkty są nie tylko ponadczasowo piękne, ale też przyjazne dla środowiska. Torby sygnowane logiem ADAM BARON wykonane są z najwyższej jakości włoskiej skóry naturalnej, która jest materiałem wyjątkowo trwałym. Daje Ci to gwarancję, że przetrwają one znacznie dłużej niż jeden, czy dwa sezony i eliminuje potrzebę częstego wymieniania toreb, przyczyniając się do redukcji odpadów. Co więcej, proces pozyskiwania skóry naturalnej jest znacznie mniej obciążający dla środowiska w porównaniu z tworzeniem wszelkiego rodzaju materiałów syntetycznych. Dzięki temu, że skórę sprowadzamy z Włoch, skrócony jest łańcuch dostaw, nie obciążamy środowiska nadmiernym śladem węglowym.  

 

Black_Friday

 

Ponadto, w przeciwieństwie do wielu innych marek, które produkują towary na masową skalę w krajach trzeciego świata, a później niszczą niesprzedany nadmiar, ADAM BARON nie szyje toreb na zapas. Nasze produkty są szyte ręcznie, w lokalnej kaletniczej manufakturze w Nowym Sączu, a w magazynie przechowujemy maksymalnie do trzech egzemplarzy danego modelu, tak aby nie marnować niepotrzebnie surowców. Co więcej, aby nie marnować skóry, z resztek, które są zbyt małe, aby można było je wykorzystać do uszycia torby, robimy breloki.

Co warto kupić na Black Friday w ADAM BARON?

Aby nie podejmować impulsywnych, nieprzemyślanych decyzji pod wpływem promocji z okazji Black Friday, warto zainteresować się asortymentem danego sklepu przed „promocyjnym szaleństwem”. Promocje w ostatnim tygodniu listopada są też świetną okazją na zakup prezentów świątecznych, co zminimalizuje ryzyko zakupów impulsywnych w grudniu, na ostatnią chwilę. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, przedstawiamy kilka propozycji od ADAM BARON.

 

Conscious shoulder 02, czyli modny i kompaktowy dodatek 

Jeśli marzy Ci się akcesorium, które łączyć w sobie będzie ponadczasowy styl, z doskonalą funkcjonalnością, to zainteresować Cię może torebka Conscious shoulder 02. Jest to torebka, która doskonale będzie się prezentować zarówno na eleganckim bankiecie, w towarzystwie malej czarnej, jak i podczas jesiennego wieczornego spaceru. Co więcej, model dostępny jest w aż trzech wersjach kolorystycznych, czarny, brązowy i camelowy, dzięki czemu z pewnością któryś z nich będzie współgrał z Twoim stylem.

 

promocje

Crown bag 01, czyli kuferki w klimacie świątecznym 

Jeśli w trakcie Black Week chcesz kupić prezent świąteczny, to idealne będą torebki z kolekcji Crown. Dizajn tych kuferków przywołuje na myśl magię i urok tego magicznego sezonu, jakim są święta. Nasze kuferki to jednak nie tylko wyjątkowy wzór, ale również najwyższa jakość wykonania. Każdy z nich uszyty jest ręcznie, przez doświadczonych kaletników, przy użyciu najlepszej jakości włoskiej skóry naturalnej. Kolekcja Crown to inwestycja w ponadczasową klasę i elegancję, kupując torebkę z tej kolekcji, masz pewność, że jej dizajn nie znudzi Ci się po paru sezonach.

 

Czarny_Piątek

SLOW Coin2 Wallet, czyli elegancja zaklęta w portfelu  

Portfel ze skóry naturalnej to dodatek, który emanuje elegancją i stylem. Prawdziwa skóra bydlęca ma unikalną fakturę, która nadaje akcesoriom niepowtarzalny charakter. Niezależnie od okazji, zarówno na spotkaniu biznesowym, jak i podczas romantycznej kolacji, taki portfel podkreśli Twój wyjątkowy gust. SLOW Coin2 Wallet wyróżnia prosty dizajn i staranne wykonanie. Portfel ma dużo kieszonek i przegródek, dzięki czemu będziesz mógł zachować porządek w gotówce i dokumentach.

Nonconformist Sharp4 Bag, czyli eleganckie akcesorium dla biznesmenów

Skórzana torba od ADAM BARON to idealny wybór dla osób, które od akcesoriów oczekują czegoś więcej niż tylko eleganckiego wyglądu. Nonconformist Sharp4 Bag wykonana jest z najwyższej jakości skóry naturalnej, dzięki czemu jest nie tylko trwała, ale i o wyrafinowanym wyglądzie. Co więcej, jest to torba wyposażona w wiele kieszeni i przegródek, które pomogą Ci zorganizować wszystkie niezbędne rzeczy do pracy, w tym laptop, dokumenty, telefon, a nawet kosmetyki, czy pióro wieczne. Nonconformist Sharp4 Bag to dowód na to, że można łączyć funkcjonalność ze stylem i oryginalnością. 

 

Black_Week

 

Black Week to niestety też „okazja” do manipulacji dla nieuczciwych sprzedawców. Jak podejść do wyprzedaży z „głową” i nie dać się omamić nieuczciwym praktykom? Przeczytaj nasz poradnik pt. „Black Friday – okazja do niekontrolowanych zakupów czy czas przemyślanych wyborów?”.