Galanteria skórzana w rytmie SLOW

Lifestyle

W świecie przepełnionym nadmiarem bodźców oraz sztucznie kreowanymi potrzebami, slow life jest filozofią na miarę potrzeb człowieka współczesnego. Poszukiwanie prawdziwych wartości i zwrot ku naturze przyświecają SLOWBAG - rzemieślniczej kolekcji inspirowanej filozofią slow life.

23 sierpnia 2018

Autor: Adam Baron

35
Galanteria skórzana w rytmie SLOW

Choć powiązanie galanterii skórzanej z unikatowym, antykonsumpcjonistycznym wręcz, stylem życia może wydawać się cokolwiek nieoczywiste, należy zwrócić uwagę na słowo-klucz: produkt. Produkt jest wynikiem produkcji masowej, produkt zakłada margines błędu, a sam producent - zwraca uwagę jedynie na “więcej” i “szybciej”. Przeciwieństwem produktu jest wytwór, czyli owoc pracy, kreatywności oraz pasji. Wytworzenie torby z prawdziwej skóry naturalnej, torby bezkompromisowej, z podszewką również skórzaną, a nie materiałową, wymaga zaangażowania, a także mistrzostwa, którego nie zastąpi żadna, nieważne jak zaawansowana, taśma produkcyjna.

Dowiedz się jak odróżnić prawdziwą skórę od sztucznej - wytwór or produktu.

 

W jaki sposób torba skórzana może być SLOW?

Ruch slow life często posługuje się akronimem SLOW, który rozwinąć można jako:

 

  • Podtrzymywalny (Sustainable) – niepozostawiający piętna na świecie. Prawdziwa skóra naturalna, jako materiał trwały, wymagający jedynie konserwacji, zachowuje swój piękny wygląd i właściwości przez lata, a nawet dekady. Choć nie jest to oczywista zależność, na zakupie torby skórzanej służącej przez lata, zyskuje nie tylko jej właściciel, ale również środowisko. 

  • Lokalny – wszystkie torby skórzane, teczki, a nawet portfele marki ADAM BARON wytwarzane są w polskiej manufakturze kaletniczej, wspierając i szkoląc rzemieślników. Wspomaga to lokalną kulturę rzemiosła w Polsce, a przez to i sam proces twórczy. Tak wytwarzana galanteria skórzana nabiera popartego pasją charakteru. 

  • Organiczny – ciężko wymienić materiał, który bardziej zasługuje na określenie organicznego niż naturalna skóra. W najlepszych włoskich garbarniach do jej wytworzenia wykorzystuje się tradycyjne, sięgające renesansu metody i roślinne garbniki, dzięki czemu materiał ten jest zarówno etyczny, jak i (co potwierdziła utrzymująca się przez wieki tradycja) trwały, zachowując przy tym miano organicznego.

  • Jednolity (Whole) – choć wydaje się to kontekstowo nieprzetłumaczalne, punkt ten odnosi się do wytworów nieprzetworzonych. Flagowym przykładem dla marki ADAM BARON są aktówki skórzane z kolekcji SLOWBAG, których wykończenie i design zakładają jedynie absolutne minimum przetwórcze - garbowanie i szycie - dając w efekcie wytwory o niebanalnym charakterze.

Wnieść “SLOW” do SLOWBAG

Kolekcja SLOWBAG była szczególnie ważnym krokiem w historii marki ADAM BARON. Rzuciła nowe światło na proces twórczy, którego punktem centralnym była pierwotnie szeroko pojęta jakość. Lata obycia z najwyższej klasy materiałami i doświadczonymi rzemieślnikami pozwoliły na zrozumienie wyjątkowych właściwości skóry, a także jej immanentnej wartości. Nieskazitelne wykończenie stało się nieistotne w obliczu mistrzowskiej odpowiedzialności. W przeciwieństwie do producenta, rzemieślnik nie ma niczego do ukrycia.

Duma z twórczej pracy poskutkowała transparencją, a ta - skórzaną podszewką. To oryginalne rozwiązanie miało znaczenie przede wszystkim symboliczne - “brak podszewki materiałowej” w torbie skórzanej nie pozostawia miejsca na niedoskonałości. Skórzana podszewka stała się odtąd fundamentem współczesnej kolekcji toreb skórzanych SLOWBAG. Po wprowadzeniu pierwszych poprawek i udoskonaleniu procesu wytwórczego, droga do dalszego rozwoju stała otworem. Kwestią czasu było podjęcie decyzji o wykorzystaniu charakterystycznych surowych wykończeń, dzięki której wyjątkowa kolekcja SLOWBAG marki ADAM BARON nabrała współczesnego charakteru.

 

 

Poznaj wyjątkowe torby skórzane męskie z kolekcji SLOWBAG.